06.10.2019 23:16

10. urodziny Booze & Glory w Krakowie [ZDJĘCIA]

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup punkrockowych na świecie, brytyjski zespół Booze & Glory wybrał Kraków, by hucznie świętować 10-lecie działalności scenicznej. Oczywiście nie zabrakło tortu, konfetti, tłumów fanów i ... mydlanych baniek.

Booze & Glory
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Londyńczycy z Booze & Glory cieszą się ogromną popularność nie tylko na rodzimej scenie muzycznej. Ich utwór "London Skinhead Crew" stał się hitem pod wieloma szerokościami geograficznymi.

Booze & Glory koncertował w Europie, Azji, Australii i obu Amerykach. Zagrał m.in. wspólną trasę po Nimeczech z Broilers oraz jako gość Dropkick Murphys w Brazylii.

W 2018 roku Booze & Glory wygrali nagrodę dla najlepszego młodego zespołu dla magazynu Vive Le Rock w UK (Best new band – Vive Le Rock Awards 2018).

The Exploited
The Exploited
Przeczytaj także The Exploited, żywa legenda punk rocka, wróci do Polski jeszcze w tym roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Zespół prócz setek koncertów zagranych od Meksyku po Indonezję występował także na największych festiwalach na świecie: Hellfest we Francji, Pol’And’Rock w Polsce, With Full Force w Niemczech czy Punk Rock Bowling w Las Vegas.

Booze & Glory: 10. urodziny w Krakowie

Grupa jak dotąd ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte albumy. Piąty będzie miał swoją premierę 18 października 2019 roku.

Booze & Glory, mimo że powstał w Londynie i składa się z muzyków z kilku różnych krajów (Grecja, Szwecja, Hiszpania, Anglia, Włochy), to jego nieformalnym liderem pozostaje nasz rodak, gitarzysta Mark.

Pochodzący z Sosnowca gitarzysta i wokalista, zaprosił na jubileuszowy koncert zaprzyjaźnione kapele z całej Europy.

Jak na jubileuszową imprezę przystało, wyjątkowy koncert uświetniła plejada znakomitych gości. Koncert otworzyła grupa Doc Rotten z New Jersey, która zagrała w Polsce po raz pierwszy.

Tuż po nich urodzinowe życzenia złożyli muzycy z grupy Zbeer, którzy promują właśnie swój najnowszy krążek "I Co Nam Zrobisz?".

Na scenie pojawili się także muzycy grupy Schizma i zdecydowanie należy przyznać, że był to najostrzejszy występ tego wieczoru.

Następnie przyszedł czas na koncert szczecińskiego The Analogs, który krakowska publiczność powitała gromkimi brawami.

Podczas imprezy zagrała także polska legenda - Skankan. Kraków był pierwszym koncertem zespołu po reaktywacji, a muzycy na koniec setu zaprosili na scenę szanownych jubilatów.

Koncert Booze & Glory nie mógł obejść się oczywiście bez niespodzianek: prócz specjalnej, rocznicowej setlisty na scenie co chwilę eksplodowały wyrzutnie konfetti, a roztańczoną publiczność zasypywały mydlane bańki.

Na samym końcu na scenie pojawił się tort ze świeczkami.

Jak można się było spodziewać, krakowska publiczność miała ochotę na dalszą zabawę. O północy na scenie pojawił się Los Placebos. Był to ich pierwszy i jak na razie jedyny koncert w naszym kraju.

Największe urodziny w Krakowie zakończyły się nad ranem wraz z zejściem ze sceny Mad Sin. Jeden z najbardziej znanych i szanowanych zespołów rockabilly z liderem Koefte Deville na czele wrócił do Polski po wielu latach, specjalnie z okazji urodzin Booze & Glory.

Nowa płyta Booze & Glory "Hurricane"

18 października 2019 roku ukaże się długo oczekiwana piąta płyta Booze & Glory "Hurricane" nagrana w Szwecji przy współpracy z producentem Mathiasem Farmem (Millencollin, No Fun At All). Album zostanie wydany przez należącą do zespołu wytwórnię Scarlet Teddy Records.

Zapowiada się, że będzie to największy, najodważniejszy i najbardziej wybuchowy album Booze & Glory. W połowie listopada zespół wyruszy na składające się z 30 koncertów europejskie tournee.

Zobacz również: Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019-2020

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria