29.07.2015 17:46

21. Przystanek Woodstock - informator

Woodstockowicze, specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące 21. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Oto nasz informator.

21. Przystanek Woodstock - informator
foto: materiały prasowe

W dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2015 lubuska miejscowość zaroi się od fanów rockowej muzyki. Niektórzy pojawią się to po raz pierwszy, dla innych będzie to coroczna tradycja. Bez względu na to, do której grupy się zaliczacie powinniście zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami, które pozwolą Wam spędzić Woodstock bez żadnego stresu.

Dojazd samochodem

Wybierając się autem trzeba pamiętać o kilku utrudnieniach na drogach w Kostrzynie. Na poniższej mapie kolorem czerwonym zaznaczono drogi wyłączone z ruchu, barwa zielona to te, które stanowią objazdy. Pamiętajcie również, że wjazd samochodem na woodstockowe pole przed sceną jest niemożliwy - ulica Północna (pasaż handlowy) jest wyłączony z ruchu.

Organizatorzy sugerują wjazd na pole znajdujące się za Pokojową Wioską Kryszny, gdzie nie ma żadnych ograniczeń dla osób przybywających autem, aż do pełnego zapełnienia terenu. 

Zamknięte dla ruchu będą ulice:

 • Północna na całej długości
 • Dworcowa i Piastowska (nie dot. PKS, TAXI i mieszkańców z wjazdem od ul. Niepodległości)
 • Prosta (od młyna) i Milenijna (nie dot. pojazdów BUS, TAXI, służb komunalnych, zaopatrzenia i pracowników zakładów z wjazdem i wyjazdem na ul. Sportową)
 • zjazd w ul. Sikorskiego
mapka-parking

Dojazd motocyklem

Dla kierowców jednośladów jak co roku uruchomiona zostanie Wioska Motocyklowa. Wjazd tam jest możliwy za okazaniem dowodu rejestracyjnego maszyny. Na jednym pojeździe może wjechać jeden kierowca, od którego pobierana jest opłata w wysokości 40zł, wraz z jednym pasażerem (30zł).

Ten wydatek zapewnia strzeżony parking, pole namiotowe, darmową zupę z kotła w piątek i sobotę oraz kawę, herbatę i gorącą wodę bez ograniczeń od środy do niedzieli. Motocyklami nie można się poruszać po terenie Przystanku Woodstock.

Busy i taksówki

Dla osób wysiadających z pociągu na dworcu w Kostrzynie będą czekać busy i taksówki, które dowiozą je w bliskie okolice festiwalu. Oczywiście inni również mogą skorzystać z tych środków komunikacji. Postój taksówek znajduje się bezpośrednio przed kostrzyńskim dworcem. Na mapce możecie zobaczyć dokładną lokalizację.

mapka-taxi-bus

Co ze sobą zabrać i czego nie brać?

Każdy ma oczywiście swoje indywidualne potrzeby dotyczące tego co zapakować do plecaka. Organizatorzy przypominają jednak o kilku podstawowych rzeczach, a wśród nich są:

 • nakrycie głowy
 • dowód osobisty
 • worki na śmieci
 • apteczka lub przynajmniej plastry
 • niezbędne lekarstwa

Zapomnijcie jednak o:

 • szklanych opakowaniach (tak, dotyczy to też alkoholu)
 • kuchenkach turystycznych i palnikach
 • rzeczach, z którymi nie będziecie się w stanie zabrać z powrotem
 • zwierzakach - lepiej zostawcie je w domu

Dla zapominalskich powstała lista, na której podczas pakowania możecie odhaczać kolejne rzeczy.

lista

Koncertowy rozkład jazdy

Oczywiście równie ważna jest muzyka, dlatego dla zaplanowania sobie tego, na jakie koncerty chcecie się wybrać polecamy zajrzenie do naszego harmonogramu 21. Przystanku Woodstock. Przypominamy, że w tym roku podczas imprezy wystąpią takie sławy, jak: Dream Theater, Flogging Molly, czy też Black Label Society.

lineup

Gdzie nocować?

Większość z pewnością wybierze bezpłatne pole namiotowe, ale jest jeszcze kilka innych opcji. Można zdecydować się m.in. na Toi Camp, czyli płatne i ogrodzone pole namiotowe - trzeba się jednak wcześniej zarejestrować. Zostanie ono zamknięte dopiero w niedzielę 2 sierpnia 2015 o godzinie 12:00. Prezentujemy cennik korzystania z Toi Camp:

toi-camp

Możecie również nocować w EkoWiosce Greenpeace - to coś dla osób, które lubią zaczynać dzień od wspólnej medytacji i mają ochotę na uczestnictwo w warsztatach wege gotowania, śpiewu i szycia. Przewidziano również panele dyskusyjne i ekspresowe randki dla eko-aktywistów. Dla co bardziej wymagających w Kostrzynie nie brak też hoteli i pensjonatów.

Zakupy

Oprócz zlokalizowanego na terenie festiwalu pasażu z ubraniami, biżuterią, śpiworami i całą masą innych rzeczy znajdować się będzie także Lidl, gdzie zaopatrzycie się w produkty żywnościowe i higieniczne. W dniach trwania Przystanku Woodstock będzie on czynny od 8:00-02:00. W niedzielę 2 sierpnia 2015 godziny otwarcia sklepu to 8:00-12:00. Można tam będzie zapłacić nie tylko gotówką, ale i kartami płatniczymi.

Do dyspozycji uczestników imprezy będą 4 bankomaty zlokalizowane na Festiwalowym polu. Są one czynne całodobowo, aż do niedzieli 2 sierpnia do godz. 9:30. 

Punkty gastronomiczne

21. Przystanek Woodstock jest także wyposażony w liczne punkty gastronomiczne z ciepłymi posiłkami i napojami. Każdy tu znajdzie coś dla siebie bez względu na to, czy jest jaroszem, czy też nie wyobraża sobie życia bez mięsa. Punkty z jedzeniem znajdziecie przy Dużej Scenie i przy głównej alejce. Możecie odwiedzić również Pokojową Wioskę Kryszny, gdzie gorące wegańskie danie dostaniecie za 8 zł.

W razie wypadku

O Wasze zdrowie dba na miejscu Pokojowy Patrol. Zawsze możecie podejść do jednego z patrolowców i poprosić o pomoc. W razie jakichkolwiek wypadków przygotowano terenowe punkty medyczne, jest ich w sumie sześć. Otrzymacie tam fachową pomoc medyczną.

Na terenie festiwalu ustawiono również pełnowymiarowy szpital polowy tuż za Wioską Piwną - osoby, które poważnie ucierpiały są tu transportowane quadami. Zapoznajcie się z mapką, na której umieszczono wszystkie punkty medyczne.

medyczne

Powrót pociągiem

Bilety będzie można nabyć w kasach mieszczących się na polu woodstockowym oraz przed dworcem i wyłącznie w tych miejscach - konduktorzy nie sprzedają biletów w pociągach. Z racji, że budynek dworca i perony będą odgrodzone, a podczas wyjazdów obowiązywać będzie specjalna organizacja ruchu pasażerów, należy pojawić się na miejscu ok. godziny wcześniej.

Na koniec prezentujemy mapę przedstawiającą rozmieszczenie scen i różnych punktów na terenie 21. Przystanku Woodstock:

woodstock-2015-mapa

To jak, wybieracie się na 21. Przystanek Woodstock?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival