31.07.2015 21:05

21. Przystanek Woodstock - jak wrócić do domu?

Nic nie może trwać wiecznie, nawet 21. Przystanek Woodstock, i wcześniej czy później trzeba będzie w końcu wrócić do domu. Aby Wam to ułatwić przedstawiamy garść użytecznych informacji dotyczących powrotu z festiwalu.

21. Przystanek Woodstock - jak wrócić do domu?
foto: materiały prasowe

Liczymy, że bawiliście się przednio w Kostrzynie nad Odrą, a artyści, na których występach Wam zależało nie zawiedli. W ferworze zabawy część z Was mogła nie pomyśleć o dość prozaicznej rzeczy jaką jest zorganizowanie sobie transportu do domu. Nie macie się jednak o co martwić, gdyż poniżej znajduje się poradnik mówiący jak sprawnie wrócić do swoich czterech kątów.

Pociąg

Bilety będzie można nabyć w kasach mieszczących się na polu woodstockowym oraz przed dworcem i wyłącznie w tych miejscach - konduktorzy nie sprzedają biletów w pociągach. Pamiętajcie także o sprzedaży internetowej pod adresem www.biletyregionalne.pl - możecie zapłacić kartą lub poprzez szybkie płatności internetowe. Pełen rozkład jazdy wszystkich pociągów musicREGIO do i z Kostrzyna znajdziecie pod TYM LINKIEM.

Z racji, że budynek dworca i perony będą odgrodzone, a podczas wyjazdów obowiązywać będzie specjalna organizacja ruchu pasażerów, należy pojawić się na miejscu ok. godziny wcześniej. Po zapowiedzi megafonowej na dworcu wpuszczane będą wyłącznie osoby, które posiadają już bilety na najbliższy pociąg. Pamiętajcie też o zerkaniu na telebimy, które informują o kolejnych odjazdach.

Słuchajcie poleceń Pokojowego Patrolu, który dba o to, żeby uniknąć tłoku na peronach i o Waszą wygodę. Przed podejściem do kontroli na bramce należy mieć już przygotowany bilet do sprawdzenia. Bilet internetowy jest ważny wyłącznie ze wskazanym na nim dokumentem tożsamości.

Jeżeli będziecie odjeżdżać do Berlina lub do Krzyża przez Gorzów Wlkp., to Wasz pociąg podjedzie na stację na prawo od dworca. Reszta kursuje z wejścia na lewo od dworca.

Prezentujemy Wam mapę stref taryfowych na pociągi musicREGIO odjeżdżających z 21. Przystanku Woodstock:

odjazdy

Utrudnienia na drodze

Podczas trwania festiwalu część dróg Kostrzyna jest wyłączona z ruchu. Warto o tym pamiętać, aby nie musieć krążyć po zatłoczonych woodstockowiczami ulicach. Na poniższej mapie kolorem czerwonym zaznaczono drogi wyłączone z ruchu, barwa zielona to te, które stanowią objazdy.

Zamknięte dla ruchu będą ulice:

  • Północna na całej długości
  • Dworcowa i Piastowska (nie dot. PKS, TAXI i mieszkańców z wjazdem od ul. Niepodległości)
  • Prosta (od młyna) i Milenijna (nie dot. pojazdów BUS, TAXI, służb komunalnych, zaopatrzenia i pracowników zakładów z wjazdem i wyjazdem na ul. Sportową)
  • zjazd w ul. Sikorskiego
mapka-parking

Bank Podróży

Wchodząc na stronę Banku Podróży możecie dodać swoje ogłoszenie dotyczące powrotu lub skontaktować się z osobą, która już oferuje miejsce w samochodzie na przejazd. Proces ten jest bardzo łatwy, a baza ogłoszeń bogata - bez większych problemów powinno udać Wam się znaleźć innych woodstockowiczów, z którymi uda się dotrzeć do domu.

Autobusy, busy, taksówki

Z Kostrzyna bezpośrednio kursują autobusy do Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna.

Z okolic terenu 21. Przystanku Woodstock odjeżdżają również busy, którymi za drobną opłatą możecie pokonać trasę do dworców kolejowych. W mieście jeżdżą także taksówki, które również zabiorą Was i Wasze bagaże na dworzec.

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival