999 w towarzystwie Peter And The Test Tube Babies oraz The Sandals wystąpili w krakowskim Kwadracie [GALERIA]

Sergiusz Kurczuk
10.02.2018 12:06
999 w towarzystwie Peter And The Test Tube Babies oraz The Sandals wystąpili w krakowskim Kwadracie [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

8 lutego 2018 roku w krakowskim klubie Kwadrat odbył się koncert słynnych punkowych zespołów 999 i Peter And The Test Tube Babies. Jako support wystąpiła polska grupa The Sandals. Zobacz, jak było na imprezie. 

999 powstał pod 5 grudnia 1976 roku, gdy Nick Cash (wokalista i gitarzysta) zdecydował się  odejść z pub rockowej formacji Kilburn & The High Roads (dowodzonej przez Ian’a Dury) i wraz ze swoim bratem Guy Days’em (wokal i gitara prowadząca), postanowił założyć nowy zespół. Wkrótce dołączyli do nich Jon Watson (bass) i Pablo Labritain (perkusja). Pablo Labritain wcześniej grał na perkusji w The Clash.  Pierwotnie znani byli jako The Dials, potem jako The Fanatics i 48 Hours. Kiedy The Clash nagrali utwór „48 Hours” Nick i spółka zdecydowali się zmienić nazwę na 999.

Grają do dziś i choć nie mają kontraktu z dużym koncernem płytowym, a ich nagrania nie puszczane w komercyjnych stacjach radiowych, nadal robią to co kochają i mają oddane grona wiernych fanów. Zespół pomimo upływu lat nic nie stracił na swojej zadziorności, zaś muzycy pozostają w fantastycznej formie scenicznej. 

Zobaczcie zdjęcia z występu 999:

Peter and the Test Tube Babies, zaliczany do trzeciej fali angielskiego punk rocka, to także stary i doskonale znany fanom gatunku skład. Aktualnie zespół promuje najnowszy album „That Shallot” i jak się okazuje ich koncerty są niesamowitą muzyczną petardą. 

Zobaczcie zdjęcia :

Muzykom towarzyszył na scenie polski The Sandals. Zespół z Wrześni doskonale rozgrzał krakowską publiczność przed występami klasyków gatunku.

Galeria:

Miłośnikom punkowej muzyki przypominamy również o dorocznym Punk Feście, na którym wystąpią Booze & Glory, The Last Resort, Rude Pride, Charge 69, Aggressive, Sex Bomba, Bachor, Bulbulators oraz Lazy Class.
Festiwal odbędzie się już 10.03.2018 również w Klubie Kwadrat w Krakowie. Bilety są dostępne w sieci Ticketmaster oraz w aplikacji Going

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.