A Perfect Circle zagrał na koncercie w Krakowie [RELACJA + GALERIA]

16.12.2018 20:03
A Perfect Circle zagrał na koncercie w Krakowie [RELACJA + GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Jeden z najbardziej ekscytujących projektów muzycznych XXI wieku, A Perfect Circle, po raz pierwszy wystąpił w Polsce. Amerykańska super grupa, której początki sięgają 1999 roku, przyjechała do Krakowa 15 grudnia 2018 roku. Projektowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer. Zespół promuje aktualnie swój ostatni, wydany po 14 latach, album „Eat the Elephant”. Zobaczcie naszą relację z tego koncertu.

Jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów 2018 roku przeszedł do historii. Zespół A Perfect Circle aktualnie promuje swój najnowszy album „Eat the Elephant”, który ukazał się 20 kwietnia 2018 i w szybkim tempie wskoczył na 3. pozycję na liście Billboardu Top 200. Krakowski występ był częścią trasy promującej to długo wyczekiwane wydawnictwo. Co zespół Maynarda Jamesa Keenana zagrał w Krakowie?

Co zagrał A Perfect Circle w Krakowie?

Koncert zaczął się zgoła nietypowo, ale w przypadku APC trudno jest mówić o czymkolwiek typowym. Spokojny, nastrojowy „Eat the Elephant” z przepiękną linią melodyczną i fortepianem w tle, raczej nie spowodował pod sceną wielkiego huraganu. Przy „Disillusioned”, czyli kolejnym utworze z najnowszego albumu, nadal było bardzo spokojnie i nastrojowo.

Czas, by odłożyć silikonową obsesję na bok, rozejrzeć się w koło, odnaleźć się w ciszy.

śpiewał Maynard i nagle całkowity zakaz używania telefonów komórkowych podczas koncertu A Perfect Circle zaczął nabierać realnego sensu. W piosence „The Hollow” APC powrócił do swojej debiutanckiej płyty „Mer De Noms”, zaś numer w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i festiwalu bezsensownych zakupów zabrzmiał jeszcze bardziej dobitnie.

Na setliście nalazły się trzy covery: „People Are People” (Depeche Mode), „(What's So Funny 'bout) Peace, Love and Understanding” z repertuaru Brinsley Schwarz oraz „Dog Eat Dog” (AC/DC) zagrane pod sam koniec setu z dedykacją dla zmarłego rok temu Malcoma Younga.

Nie zabrakło również „3 Libras”, „TalkTalk” oraz zabarwionego elektroniką „Hourglass. Chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych piosenek była „Judith”, przez wiele lat pomijana na setlistach. Panowie wykonali ją na żywo ostatni raz w maju 2011 roku podczas koncertu na festiwalu Rock on the Range i włączyli do repertuaru ponownie w październiku 2018. Utwór został wydany jako singiel w 2000 roku i doczekał się nawet klipu, którego reżyserem był sam David Fincher („Se7en”, „Fight Club”, „Zaginiona dziewczyna”). Ostatnie trzy utwory, które usłyszała krakowska publiczność to wspomniany już cover AC/DC, „The Package” z niesamowitą partią basu i gitary oraz „Delicious”.

Cała oprawa wizualna koncertu była niezwykle mroczna a przez większość czasu widoczne były jedynie wizualizacje oraz laserowe światła. Tak na prawdę nikomu nie udało się zobaczyć lidera zespołu, który przez całe show stał w zupełnych ciemnościach. Zobaczcie naszą galerię z tego wydarzenia:

A Perfect Circle w Krakowie [SETLISTA]

 1. Eat the Elephant
 2. Disillusioned
 3. The Hollow
 4. Weak and Powerless
 5. Rose
 6. People Are People (Depeche Mode cover)
 7. Vanishing
 8. Blue
 9. 3 Libras (All Main Courses Mix)
 10. The Noose
 11. TalkTalk
 12. Hourglass
 13. (What's So Funny 'bout) Peace, Love and Understanding (Brinsley Schwarz cover)
 14. The Doomed
 15. Counting Bodies Like Sheep to the Rhythm of the War Drums
 16. Judith
 17. Dog Eat Dog (AC/DC cover)
 18. The Package
 19. Delicious 

Chelsea Wolfe zagrała przed A Perfect Circle

Jedną z najciekawszych artystek na współczesnej scenie alternatywnej, królowa amerykańskiego drone-metal-art-folku, Chelsea Wolfe otworzyła koncert A Perfect Circle. Chelsea swoim nowym albumem „Hiss Spun” zachwyciła zarówno krytyków muzycznych, jak i fanów.

Amerykańska artystka prezentuje światu mroczną stronę ludzkiej natury od 2010 roku, gdy premierę miał jej debiutancki album „The Grime and the Glow”. Od tamtej pory światło dzienne ujrzały kolejne krążki: „Apokalipsis” (2010), „Pain Is Beauty” (2013) oraz „Abyss” (2015).

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.