Abbath wystąpi w Polsce w 2018 roku

Aleksandra Degórska
16.01.2018 12:12
Abbath wystąpi w Polsce w 2018 roku Fot. Gonzales Photo / Avalon / REPORTER / East News

Black metalowa legenda wraca do naszego kraju! Sprawdźcie szczegóły dotyczące tego koncertu.

Abbath wystąpi 17 kwietnia 2018 warszawskim klubie Progresja. Oprócz utworów znanych z rewelacyjnego albumu „Abbath” z 2016 w koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie również klasycznych utworów Immortal.

Przedsprzedaż biletów startuje 18 stycznia 2018 na stronie Knock Out Productions. W przedsprzedaży wejściówki kosztują 90 złotych, zaś w dniu koncertu 100 złotych.
   

Abbath wygląda i zachowuje się trochę jak postać z kreskówki. Notabene był nią w krótkiej serii animowanych jajcarskich filmików, zatytułowanej „Sons Of Northern Darkness”. Choć jest legendą i postacią kultową na scenie blackmetalowej, ma spory dystans do siebie i duże poczucie humoru.

foto: m.popkey.co Fot. foto: m.popkey.co

Kiedy w 2015 roku drogi Abbatha i Immortal rozeszły się, zapewne wielu fanów na świecie było niepocieszonych, że to koniec jednej z najważniejszych blackmetalowych formacji w historii gatunku, a na własny rachunek Norweg niewiele będzie mieć do zaproponowania. Okazało się jednak, że Olve Eikemo, jak naprawdę nazywa się muzyk z Bergen, stać na coś więcej niż tylko składanie hołdu Motörhead pod szyldem Bömbers.

Norweg szybko skompletował skład, w którym znalazł się między innymi znany z Gorgoroth basista King Ov Hell, a potem nagrał jako Abbath imienny album, który zebrał świetne recenzje. Norweg nie oddał się jednak lenistwu i chełpieniu się otrzymanymi pochwałami, lecz ostro wziął się do pracy. Z koncertami objechał kawał świata, zahaczając przy okazji o wszystkie najważniejsze metalowe festiwale.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.