Accept na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
08.08.2017 15:54
Accept na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Niemiecki Accept wystąpił na Wacken Open Air 2017. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu w obiektywie Romany Makówki.

Accept to jedna z legend niemieckiego heavy metalu. Działa z przerwami od 1968 roku. Zespół uzyskał status jednego z najważniejszych wykonawców metalowych wszech czasów dzięki takim kultowym albumom, jak „Restless And Wild”, „Balls To The Wall” i „Metal Heart” z lat 80. Choć z zespołem nie występuje już słynny wokalista Udo Dirkschneider, to jego godnym następcą jest Mark Tornillo. Liderem formacji pozostaje wybitny gitarzysta, Wolf Hoffmann.

3 sierpnia 2017 Accept wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2017. Część koncertu Hoffmann zagrał z towarzyszeniem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Lider wspólnie z symfonikami wykonał klasyczne kompozycje muzyki poważnej, m.in. Modesta Mussorgskiego, Ludwiga van Beethovena i Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także „Scherzo” Fryderyka Chopina. Następnie orkiestra towarzyszyła już całemu Accept i wspólnie z nimi zagrała takie przeboje, jak „Princess Of The Dawn”, „Fast As A Shark” czy „Metal Heart”.

Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na Wacken Open Air 2017 pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Nasza ekipa jako jedyna mogła robić zdjęcia z koncertu Accept ze sceny. Zobaczcie fotki z tego występu autorstwa Romany Makówki:

Festiwal Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w północnych Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali na świecie. W poprzednich latach na scenie festiwalu występowały takie gwiazdy ciężkiego grania, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku na festiwalu zagrali m.in. Marilyn Manson, Alice Cooper, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptica, Paradise Lost, Mayhem, Napalm Death, Kreator wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia wystąpili m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Batushka, Europe, Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia zagrali m.in. Emperor, Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.