29.10.2018 14:53

Acid Drinkers, Horrorscope i Blacksnake wystąpili w Krakowie [GALERIA]

Acid Drinkers, Horrorscope i Blacksnake wystąpili w Krakowie w ramach trasy "Verses of Milk Reprise Tour", na której zespół świętuje rocznice wydania płyt "High Proof Cosmic Milk" oraz "Verses of Steel". 

Acid Drinkers, Horrorscope i Blacksnake wystąpili w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers. 20 lat temu ukazał się album "High Proof Cosmic Milk", a 10 lat później krążek "Verses Of Steel". Druga z nich to szybka jazda bez trzymanki i nowoczesny thrash podany w rock’n’rollowym sosie. Jest to również płyta, która zawsze będzie kojarzona ze zmarłym gitarzystą zespołu Aleksandrem "Olassem" Mendykiem, który miał wielki wkład w jej tworzenie. Był to zarazem jego pierwszy i ostatni album w szeregach Kwasożłopów.

"High Proof Cosmic Milk" jest natomiast kosmiczną podróżą - jej moc, ciężar i przestrzeń wyznaczyły zupełnie nowy kierunek w twórczości Acids. Był on nadany głównie przez gitarzystę Litzę (obecnie Luxtorpeda), dla którego był to zarazem ostatni album z Acid Drinkers.

Set grany przez Kwasożłopów na trasie „Verses Of Milk Reprise Tour 2018/2019” jest oparty głównie o numery z tych dwóch albumów. Zobaczcie jak panowie zaprezentowali się na koncercie w Krakowie:

Horrorscope na trasie z Acid Drinkers

Horrorscope to thrash metalowy zespół z Chorzowa, grający nieprzerwanie od 1996. Mają na koncie 8 płyt i bogate doświadczenie koncertowe. Obecnie panowie promują płytę "Altered Worlds Practice", która ukazała się w ubiegłym roku nakładem Defense Records.

Blacksnake w Krakowie

Blacksnake powstał w 2008 roku w Przemyślu. Zespół gra mieszankę stylistyczną gatunków: hard rock, stoner, thrash oraz blues. Na swoim koncie ma do tej pory 4 wydawnictwa: "The First Bite" (2009), "Horns Up!" (2010), "Lucifer's Bride" (2013) oraz "Blood of the Snake" (2017).

Kamil Kacperski