Acid Drinkers w hołdzie dla Motorhead podczas Jarocin Festiwal 2016

Magda Słomka
29.02.2016 10:44
Acid Drinkers w hołdzie dla Motorhead podczas Jarocin Festiwal 2016 Fot. materiały prasowe

Koncert zespołu Acid Drinkers, będący hołdem dla zmarłego w grudniu 2015 Lemmy’ego Kilmistera, to kolejny ważny punkt tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7–9 lipca 2016.

Zespół zagra na jarocińskiej scenie wyłącznie utwory formacji Motorhead, po które wielokrotnie sięgał w swojej ponad 25-letniej historii.

Acid Drinkers grający „tribute” dla Motorhead to wybór zupełnie oczywisty. Muzycy wielokrotnie sięgali w swojej karierze po utwory Motorhead - cover „Ace of Spades” w wykonaniu Acidów został zrecenzowany przez Kilmistera, jako lepszy niż oryginał. Tomasz „Titus” Pukacki opowiedział o wyjątkowym koncercie.

Będzie to niezwykle dynamiczny występ, złożony z klasycznych numerów Motorhead oraz tych mniej znanych, a ważniejszych dla nas piosenek z różnych albumów. Zagramy w kwartecie, więc będzie to brzmiało trochę inaczej niż klasyczny Motorhead, który zresztą w swojej historii miał okres, gdy również grał w czteroosobowym składzie, m.in. na albumie „Orgasmatron”. To bez wątpienia będzie jeden z najmocniejszych punktów tej edycji. Z przyjemnością wrócę do Jarocina, do którego mam ogromny sentyment. To tam wszystko się dla nas zaczęło na początku lat 90. Dobrze wspominam również ubiegłoroczną edycję –  fajna scena, świetny dźwięk, po prostu zawodowe europejskie warunki.

Lider oraz basista formacji z Poznania od lat znany jest ze swojej absolutnej sympatii dla Lemmy’ego. Jak zdradził wokalista, jego fascynacja twórczością Kilmistera sięga wczesnych lat 80.

To wszystko zaczęło się w 1982 roku, gdy jako nastolatek odwiedzałem znajomego, by kupić możliwość nagrania muzyki na kasetę. Tam usłyszałem album „No Sleep 'til Hammersmith”, jedną z najbardziej znanych płyt koncertowych Motorhead. Ta muzyka kompletnie zwaliła mnie to z nóg.

Lemmy Kilmister zmarł na raka 28 grudnia 2015 w wieku 70 lat. O swej chorobie nowotworowej dowiedział się dwa dni wcześniej, kiedy trafił do szpitala po imprezie urodzinowej. Wcześniej, bo w sierpniu 2015 roku grupa zagrała w pełnym składzie swój ostatni koncert w Polsce, wypełniając po brzegi warszawską halę Torwar.

Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje festiwal, zdradził, dlaczego agencja i zespół zdecydowali się złożyć hołd Kilmisterowi.

Informacja o śmierci Lemmy'ego Kilmistera była dla nas szokiem. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej mieliśmy zaszczyt zorganizować koncert Motorhead w Warszawie, w trakcie którego Lemmy dał z siebie wszystko, wzbudzając zachwyt wiernych polskich fanów. Nikt nie spodziewał się wówczas, że był to ostatni występ grupy w Polsce. Uczczenie pamięci tego wybitnego artysty podczas Jarocin Festiwal 2016 będzie bardzo ważnym momentem. Utwory w aranżacji Acid Drinkers są absolutnie najlepszą okazją, by oddać hołd Lemmy’emu.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Niezbędne informacje można znaleźć w poradniku festiwalowicza.

https://antyradio.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=19447 Fot. https://antyradio.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=19447

Wcześniej ogłoszeni artyści: Slayer, Five Finger Death Punch, The Prodigy, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Hunter, D.O.A oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.