12.09.2019 10:58

Acid Drinkers zagra jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności z imponującą listą gości

5 października w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się specjalny koncert z okazji 30-lecia Acid Drinkers. Sprawdź, kto na nim zagra. 

Acid Drinkers
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Polska grupa metalowa Acid Drinkers uznaje datę 7 maja 1989 roku za powstanie kapeli. Wówczas zespół w składzie: Titus, Popcorn, Ślimak i Litza zagrał pierwszą w historii próbę. Kilka miesięcy później zadebiutował na scenie festiwalu Metal Madness na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Od tych historycznych wydarzeń minęło już 30 lat, a kapela wydała osiemnaście albumów i zagrała niemal dwa tysiące koncertów.

Acid Drinkers zagra koncert na 30-lecie działalności

Muzycy postanowili, że jubileusz zasłużył na porządne świętowanie. Grupa zagra z tej okazji wyjątkowy koncert w rodzinnym Poznaniu. Impreza odbędzie się 5 października 2019 roku w Centrum Kultury Zamek. Bilety na wydarzenie są do nabycia w kasie Zamku, Centrum Informacji Kulturalnej Poznań oraz na stronie Bilety24.pl w cenach od 70 do 95 złotych.

Foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl
Foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl
Przeczytaj także Coma GAME OVER TOUR: wszystko o ostatniej trasie koncertowej Comy. Gdzie, bilety, ceny

Na 30-leciu Acid Drinkers poza aktualnym składem zespołu zagra wielu znamienitych gości i przyjaciół kapeli. Na scenie zobaczymy Pawła "Draka" Grzegorczyka z Huntera, Przemka "Perłę" Wejmanna, Tomka "Lipę" Lipnickiego, Wojtka "Jankiela" Moryto czy też Roberta "Bobby'ego Zebrzyckiego. Wyjątkowymi gośćmi Kwasożłopów tego dnia będą także Wacław "Vogg" Kiełtyka z Decapitated, Kasia Kowalska, Ania Brachaczek oraz Wojciech Hoffman z Turbo. W roli supportu Acid Drinkers zobaczymy kapelę DROPE oraz GOMOR - przyjaciół muzyków sprzed 30 lat.

30 lat działalności jednego z najpopularniejszych zespołów metalowych w Polsce podsumował jego wieloletni lider, wokalista i basista Titus:

"

30 lat jazdy bez trzymanki. Zawsze Acids był filtrem czterech osobowości, bez względu na to, kto z nami grał. Przez te lata robiliśmy wszystko to, co chcieliśmy bez oglądania się na mody i firmy płytowe. Na każdym koncercie potrafiliśmy skopać ludziom tyłki i tym razem też to zrobimy! "

Ostatni album studyjny Acid Drinkers to "Peep Show" z 2016 roku wydany pod barwami wytwórni Makumba Music.

Zobacz też: Muniek Staszczyk odwołał koncert w Warszawie. Muzyk przechodzi rehabilitację po wylewie 

Joanna Chojnacka
Tagi: Koncerty Acid Drinkers