09.04.2017 16:57

Alcoholica i 4 Szmery w Katowicach [GALERIA]

W katowickim MegaClubie odbył się wieczór poświęcony twórczości zespołów Metallica i AC/DC. Pojawiły się tam zespoły Alcoholica, 4 Szmery, Wiewiórka na Drzewie i Dark Letter.

Alcoholica i 4 Szmery w Katowicach [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Tribute Night to wielki zlot przygotowany dla fanów dwóch wielkich zespołów metalowych: Metallica i AC/DC. Za kawałki tych grup wzięły się dwa cenione w całej Europie tribute bandy: Alcoholica i 4 Szmery. Pojawiły się również grupy supportujące.

Muzyka zespołu Dark Letter oscyluje wokół szeroko pojętego nurtu gotyckiego. Czasem rock/metal przenikają brzmienia muzyki z horroru. Teksty opowiadają o przemocy, strachu, rozpaczy i pożądaniu. Koncepcję świata Dark Letter trafnie opisują słowa Ericha Fromma: „Zło jest nie tylko specyficznie ludzkie (...) Zło jest także tragiczne”.

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w Gliwicach, gdzie na próbach spotykali się muzycy gliwickich składów Squid, Sensitive i WD40. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, ze nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracja do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronność i zainteresowania muzyczne członków kapeli. Zobaczcie zdjęcia z ich występu:

Alcoholica zagrała najbardziej znane kompozycje Metalliki zarówno ze starszych płyt, jak i „Hardwired... To Self-Destruct”. Był to także pierwszy raz, gdy formacja zagrała na żywo utwory ze swojego nowego albumu, co było nie lada gratką dla wszystkich fanów. Jako gość specjalny zespołu wystąpił 14-letni młody talent gitary Kuba Nowicki:

4 Szmery starają się idealnie odzwierciedlić na swoich występach sceniczne show, za którym stoi AC/DC. Zobaczcie jak wypadli w Katowicach:

Byliście na Tribute Night?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria