Alestorm w Polsce [GALERIA]

Romana Makówka
28.02.2019 15:06
Alestorm w Polsce [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Najbardziej znana piracka załoga ze Szkocji wypłynęła w kolejny rejs po Polsce. Grupa Alestorm zagrała 25 lutego 2019 w krakowskim Kwadracie, 26 lutego 2019 w warszawskiej Progresji oraz dzień później, 27 lutego 2019 w gdańskim B90.

Alestorm to szkocka kapela pirate/power metalowa określająca swój styl jako „prawdziwie szkocki piracki metal”, czyli żywiołową mieszankę metalu i pirackich szant. Zespół podczas swoich koncertów zwyczajowo opiewa morski tryb życia, a jego członkowie cierpią na chorobę lądową i alkoholizm.

Liderem grupy jest Christopher Bowes, który pomimo że jest Brytyjczykiem, wygląda jak Szkot a uważa się z pirata Karaibów. Alestorm bardzo upodobał sobie nasz kraj i przypływa do nas regularnie, za każdym razem fundując swoim fanom doskonałą zabawę.

Przeczytaj także

Alestorm w Krakowie i Gdańsku [GALERIA]

Zobaczcie galerię zdjęć z Krakowa:

Obejrzyjcie również zdjęcia z koncertu Alestorm w Gdańsku:

I tym razem obyło się bez niespodzianek: publiczność tańczyła, wiosłowała siedząc na podłodze i nosiła się na rekach. Rum i piwo lało się hektolitrami na scenie i pod sceną.
Papug nie odnotowano, za to każdorazowo na scenie pojawiła się kilkumetrowa, żółta kaczka, która nie symbolizowała absolutnie niczego, a przynajmniej nie to, co mogłoby się wydawać.

Alestorm w Polsce - setlista

 1. Keelhauled
 2. Alestorm
 3. Magnetic North
 4. Mexico
 5. Over the Seas
 6. No Grave but the Sea
 7. Nancy the Tavern Wench
 8. 1741 (The Battle of Cartagena)
 9. Drunken Sailor
 10. Hangover
 11. Pegleg Potion
 12. Bar ünd Imbiss
 13. Captain Morgan's Revenge
 14. Shipwrecked
 15. Drink
 16. Wolves of the Sea
 17. Fucked With an Anchor

Skálmöld w Krakowie i Gdańsku [GALERIA]

Podczas całej trasy, w roli gościa specjalnego, wystąpiły zespoły Skálmöld oraz Bootyard Bandits.

Zobacz zdjęcia grupy Skálmöld z Krakowa.

Chyba nie ma roku, aby Skálmöld nie pojawił się w Polsce. Folk metalowa formacja z Islandii specjalizuje się opowiadaniu historii nordyckiego świata i robi to w swoim ojczystym języku. Polskiej publiczności nie przeszkadza jednak bariera językowa i pomimo, że większość fanów nie włada biegle ojczystym językiem Baldura i spółki, wspólnym śpiewom ku chwale Odyna nie było końca.

A tak zespół Skálmöld zaprezentował się w Gdańsku:

Bootyard Bandits w Krakowie i Gdańsku [GALERIA]

Co mają kowboje do piratów? Zupełnie nic! Nie mniej jednak, Anglicy z Bootyard Bandits rozgrzali piracką publiczność do czerwoności. Składający się z byłych członków The Defiled, Grim Reaper i Fury and Villains zespół, zafundował publiczności metalowe rodeo na najwyższym poziomie.

Zobacz co działo się w Krakowie:

A tak kowboje zaprezentowali się w Gdańsku:

Kto z Was bawił się na koncertach Alestorm, Skálmöld oraz Bootyard Bandits? W którym z miast była najlepsza zabawa?

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.