18.12.2018 17:49

Alestorm zagra trzy koncerty w Polsce w 2019

Sprawdźcie, kiedy zobaczycie ekipę Alestorm w naszym kraju i gdzie kupicie bilety na koncerty.

Alestorm zagra w Polsce 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Alestorm zagra w 2019 roku w Polsce trzy koncerty. Zespół wystąpi 25 lutego 2019 w krakowskim Kwadracie, 26 lutego 2019 w warszawskiej Progresji oraz dzień później, 27 lutego 2019 w gdańskim B90. W roli gościa specjalnego zobaczymy Skálmöld.

Alestorm na trzech koncertach w Polsce w 2019

Alestorm to szkocka kapela pirate/powermetalowa założona przez pięciu muzyków, którzy swój styl określają jako „prawdziwie szkocki piracki metal”, czyli żywiołową mieszankę metalu i pirackich szant. Szkoci wielokrotnie gościli w Polsce, a ich koncerty zawsze cieszyły się niesamowitym powodzeniem. Zespół występował również kilkukrotnie na Wacken Open Air.
W 2019 roku Alestorm przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album "No Grave But The Sea", który ukazał się w maju 2017 roku. Z tej właśnie płyty pochodzi piosenka "Mexico", którą fani od razu uznali za jeden z hymnów zespołu.

Muzycy pod dowództwem Christophera Bowesa słyną z niezwykle żywiołowych koncertów i fantastycznego kontaktu ze swoimi fanami. Zapewne i na nadchodzących występach nie zabraknie motywów przewodnich zespołu związanych z Kapitanem Morganem oraz szczurem-maskotką Scurvym Steve'em.

Skálmöld gościem specjalnym trasy Alestorm

Zespół Skálmöld bardzo często gra w Polsce. Formacja z Reykjaviku ma z naszym krajem jak najlepsze skojarzenia, więc nic dziwnego, że często do nas wraca. Zespół od 2009 roku gra w niezmienionym składzie. Sekstet Skálmöld wspaniale opowiada o historii nordyckiego świata, wikingach, różnych zdarzeniach jakie znajdziecie w nordyckiej mitologii.

Co ciekawe robi to w swoim ojczystym języku. Obecnie grupa promuje piątą studyjną płytę "Sorgir", która ukazała się w październiku 2018 roku nakładem Napalm Records. Album jest zbiorem pieśni o śmierci, tragedii i innych ludzkich nieszczęściach.

Bilety na koncerty Alestorm i Skálmöld

Bilety na koncerty Alestorm zakupicie w cenie 90 złotych w przedsprzedaży oraz 100 złotych w dniu koncertu, będzie można zakupić na knockoutprod.net (koncerty w Krakowie i Warszawie) oraz tickets.b90.pl (koncert w Gdańsku).

Romana Makówka
Tagi: Koncerty