17.07.2017 09:34

Alter Bridge zagra koncert w Polsce

Zespół złożony z muzyków Creed i znanego ze współpracy ze Slashem Mylesa Kennedy’ego, Alter Bridge wystąpi 20 października 2017 w klubie Progresja w Warszawie.

Alter Bridge zagra koncert w Polsce
foto: Radek Zawadzki

Amerykańska grupa powstała w 2004 z inicjatywy muzyków postrgrunge’owego Creed, gitarzysty Marka Tremontiego i perkusisty Scotta Phillipsa. Wkrótce skład uzupełnili były basista Creed, Brian Marshall i frontman Mayfield Four, Myles Kennedy. W swojej twórczości zespół zmieszał elementy różnych rodzajów rocka i metalu, zdobywając uznanie krytyków oraz słynnych kolegów po fachu, takich jak Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy wspierali go podczas koncertów.

Już pierwszy album Alter Bridge, „One Day Remains” z 2004 zyskał status złotej płyty. Kolejny jego krążek, wydany trzy lata później „Blackbird” przyniósł przeboje „Watch Over You” i „Rise Today”. Charyzma wokalisty Mylesa Kennedy’ego zrobiła wrażenie na gitarzyście Guns N’ Roses, Slashu, który zaprosił go do udziału w swoim solowym projekcie. Działalność Alter Bridge nie zwolniła jednak tempa – albumy „AB III” z 2010 i „Fortress” z 2012 także były dużymi wydarzeniami. Dyskografię zespołu zamyka jak na razie płyta „The Last Hero” z października 2016. Promując ją, grupa dała w katowickim Spodku doskonały koncert.

Występy na żywo to specjalność Alter Bridge. Myles Kennedy podkreśla:

"

Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi. "

AlterBridge_poster B1

Przekonać się o tym będzie można już 20 października 2017 w klubie Progresja w Warszawie, gdzie Alter Bridge da swój kolejny polski koncert. Otwarcie bramek planowane jest na 19:00, a start koncertu na 20:00. Ceny biletów wynoszą 150 zł w przedsprzedaży i 170 zł w dniu koncertu. Bilety już do nabycia na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl. Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 126), 32 253 71 82, e-mail: zamowienia@metalmind.com.pl, www.metalmind.com.pl. Sprzedaż wysyłkowa: 32 / 253 71 82, zamowienia@metalmind.com.pl, shop.metalmind.com.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Alter Bridge