04.07.2016 08:54

Alter Bridge zagra w Polsce w 2016 roku

Grupa Marka Tremontiego wystąpi w Katowicach na pierwszym samodzielnym koncercie w naszym kraju. Kiedy trafią do sprzedaży bilety?

Alter Bridge zagra w Polsce w 2016 roku
foto: LFI / Photoshot / Reporter / East News

Alter Bridge odwiedzi Polskę po raz trzeci - wcześniej występował na Ursynaliach w 2011 roku w ramach promocji płyty „AB III” oraz na Impact Festival trzy lata później, ogrywając materiał z albumu „Fortress”. Tym razem zespół będzie promował swoje piąte, wciąż nienazwane dzieło, które według wcześniejszych zapowiedzi Marka Tremontiego ma się ukazać we wrześniu 2016 roku.

Występ odbędzie się 16 listopada 2016 roku w katowickim Spodku. Jako support zagra hardrockowa grupa Like a Storm z Nowej Zelandii. Bilety w cenach od 160 do 350 złotych trafią do sprzedaży w piątek, 8 lipca 2016 roku. Alter Bridge pochwalił się już planami koncertowymi na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

alterbridge

Grupa powstała w 2004 roku na gruzach Creed. Wywodzący się z tamtej kapeli Mark Tremonti, Brian Marshall i Scott Phillips połączyli siły z Mylesem Kennedym i od tamtego czasu regularnie koncertuje w niezmienionym składzie. Na przestrzeni 12-letniej kariery zdążyła wydać cztery albumy studyjne, a obecnie pracuje nad kolejnym materiałem.

Debiutancki krążek „One Day Remains” od razu zdobył zespołowi przychylność krytyków i nowych fanów, którzy zapewnili mu status złotej płyty w samych Stanach Zjednoczonych. Wydany trzy lata później „Blackbird” nie powtórzył tego sukcesu, choć zebrał równie dobre recenzje. Po jego wydaniu Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, natomiast pozostali muzycy zajęli się reaktywowanym Creed.

Trzeci album Alter Bridge stanowił odejście od wcześniejszej stylistyki. Grupa tym razem udała się w znacznie mroczniejsze rejony i zmierzyła z wymagającą formą concept albumu. Promował go przebój „Isolation”. Ostatnim studyjnym krążkiem w dorobku zespołu pozostaje „Fortress” z września 2013 roku.

Wybieracie się na koncert Alter Bridge?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Alter Bridge