24.11.2019 13:06

Alter Bridge zagrał w Polsce [ZDJECIA]

Alter Bridge zagrali w Warszawie. Na scenie towarzyszyli im muzycy z Shinedown oraz The Raven Age. Zobaczcie, jak było w Arenie Urysnów!

Alter Bridge
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Alter Bridge, czyli jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich formacji przyjechała na jedyny koncert do Polski. 23 listopada 2019 zespół dał koncert w warszawskiej  Arenie Ursynów.

Alter Bridge w Warszawie

Alter Bridge został założony w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremontiego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełnili Brian Marshall (ex-Creed) oraz były wokalista Mayfield Four, Myles Kennedy.

Zespół przyjechał do Warszawy 23 listopada 2019 roku. Alter Bridge wystąpił w Arenie Ursynów, w ramach trasy promującej ich najnowszy album "Walk The Sky". W roli gości specjalnych w Warszawie wystąpiła formacja Shinedown oraz The Raven Age.

"

Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi "

- mówi Myles Kennedy. I ma rację. Alter Bridge to koncertowa maszyna.

Mayhem
Mayhem
Przeczytaj także Metalmania ogłosiła pierwsze gwiazdy festiwalu. Wśród nich blackmetalowcy z Mayhem

Niesamowity, prawie dwugodzinny koncert pokazał sceniczną klasę muzyków. Alter Bridge ani na chwilę nie dali odpocząć szalejącym fanom. Wprawdzie melodyjne przeboje i potężne metalowe riffy przeplatały klasyczne ballady, jednak nawet na wolniejszych kawałkach publiczność szalała w najlepsze.

Zobacz zdjęcia z koncertu Alter Bridge w Warszawie:

Alter Bridge zaprezentowali świetnie skomponowaną setlistę, mieszankę swoich największych hitów, najpiękniejszych ballad i najmocniejszych kawałków. Usłyszeliśmy między innymi "Wouldn't You Rather", "Broken Wings", "Blackbird", "Open Your Eyes", "Godspeed" i wiele innych.

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Wouldn't You Rather
 2. Isolation
 3. Come to Life
 4. Pay No Mind
 5. Ghost of Days Gone By
 6. Burn It Down
 7. Rise Today
 8. Native Son
 9. Take the Crown
 10. Cry of Achilles
 11. Waters Rising
 12. In Loving Memory
 13. Blackbird
 14. Open Your Eyes
 15. Metalingus
 16. Godspeed
 17. Addicted to Pain

18 października 2019 ukazał się najnowszy album Alter Bridge zatytułowany "Walk The Sky" - jest to szósta studyjna płyta zespołu, którą wyprodukował Michael „Elvis“ Baskette. Płytę promowały piosenki "In The Deep", "Take The Crown", jak również "Wouldn't You Rather".

Grupa Alter Bridge pojawiła się w Warszawie w znakomitym towarzystwie. W roli gości specjalnych wystąpiły zespoły: Shinedown oraz The Raven Age.

Shinedown w Warszawie

Shinedown nieustannie rzuca sobie wyzwania i wzbudzają gorącą miłość wśród milionów fanów na całym świecie. Niezrównaną dominację w multi formatowych rockowych stacjach radiowych rozpoczęli pokrytym platyną, debiutanckim albumem "Leave A Whisper" z 2003 roku oraz świetnie sprzedającym się "Us and Them" z 2005 roku.

Oprócz wyprzedanych koncertów na całym świecie i udziału w licznych festiwalach, Shinedown sprzedało łącznie ponad 10 milionów albumów, ma na swoim koncie 11 platynowych i złotych singli, a także 4 platynowe i jeden złoty album. Na Spotify, jako jeden z najlepiej słuchalnych zespołów rockowych, miesięcznie mają przeciętnie około 3.3 miliona odsłuchań, ponad 600 milionów wyświetleń, które składają się na łączną ilość przekraczającą billion.

Zobacz zdjęcia z Warszawy:

The Raven Age w Warszawie

Zespół The Raven Age powstał w 2009 roku z inicjatywy George'a Harrisa i Dana Wrighta. Pięć lat później ukazała się ich EP-ka "The Raven Age" z czterema utworami utrzymanymi w konwencji melodyjnego heavy metalu, która osiągnęła nawet szczyt zestawienia Hot New Releases.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu:

Zobacz również: Deep Purple wystąpi w Polsce w 2019 roku

Tagi: Koncerty Alter Bridge Romana Makówka Galeria