03.04.2017 21:54

Annisokay i Molotov Jukebox na Przystanku Woodstock 2017

Organizatorzy ujawnili kolejnych artystów, których będą mogli zobaczyć wszyscy fani muzyki, którzy przyjadą na festiwal do Kostrzyna nad Odrą w dniach 3-5 sierpnia 2017.

Annisokay i Molotov Jukebox na Przystanku Woodstock 2017
foto: Ralf Lotys CC 4.0

Annisokay

To pięcioosobowy skład z Niemiec, grający połączenie rocka i metalu. Dorobek grupy to trzy studyjne płyty. Debiutanckie nagranie Annisokay, „The Lucid Dream[er]”, ujrzało światło dzienne w 2014 roku, a w 2015 ukazał się drugi album formacji zatytułowany „Enigmatic Smile”. Najnowsze wydawnictwo zespołu, „Devil May Care” ukazało się na jesieni 2016 roku. W tym samym roku zespół pracował nad EPką zawierającą covery czterech utworów Michaela Jacksona, honorując twórczości artysty. Do tej pory Annisokay odbył trasy koncertowe po Europie oraz odwiedził Rosję.

Molotov Jukebox

Londyński sekstet tworzą światowej sławy twórcy współczesnej muzyki z gatunku world music. Muzycy wystąpili na najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwalach takich jak m.in. Glastonbury, Eurosonic i Womad, udowadniając, że ich muzyczny czar i sceniczna charyzma nie mają sobie równych. Wiosną 2016 roku grupa wydała swój drugi album „Tropical Gypsy”, który powtórzył sukces debiutanckiego nagrania „Carnival Flower” (wydanego w 2014 roku). 

Połączenie głosu Natalii Teny ze skocznymi dźwiękami akordeonu, bałkańskiego śpiewu skrzypiec, latynoskiej linii melodycznej trąbki i mocnej sekcji rytmicznej daje wyjątkowy rezultat. Po odsłuchaniu pierwszych dźwięków z płyty nadesłanej na tegoroczne Eliminacje do Przystanku Woodstock, jurorzy byli pewni, że za sprawą barwnego zespołu z Wielkiej Brytanii woodstockowe pole zamieni się w roztańczony, rozbujany i kolorowy karnawał.

23. Przystanek Woodstock 

Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine i Frank Turner & The Sleeping Souls.

Wybieracie się na najbliższą, 23. edycję Przystanku Woodstock?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival