Another Pink Floyd w Krakowie [GALERIA]

25.03.2017 12:09
Another Pink Floyd w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Another Pink Floyd wystąpił 24 marca 2017 roku w Kinie Kijów w Krakowie. Zobacz naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Another Pink Floyd już od prawie 10 lat koncertuje po najbardziej znanych scenach w Polsce i wykonuje największe utwory Pink Floyd. Jak powszechnie wiadomo, muzyce Pink Floyd towarzyszą ogromne emocje, a jej wykonania na żywo dodatkowo potęgują doznania. Koncerty tego projektu kierowane są głównie do fanów Davida Gilmoura i spółki, a także do koneserów rocka progresywnego.

W trakcie występu można było usłyszeć fragmenty słynnych płyty „Dark Side Of The Moon”, „The Wall”, „Wish You Were Here” oraz „The Division Bell”. W 2017 roku przypada okrągła 40. rocznica wydania albumu „Animals” - z tej okazji Another Pink Floyd wykonuje to wydawnictwo na żywo w całości.

Zobaczcie naszą galerię z koncertu Another Pink Floyd:

Ponad dwugodzinne koncerty zespołu to nie tylko znane wszystkim z radia utwory jak „Another Brick In The Wall” czy „Hey You”, lecz także długie, rozbudowane suity „Shine on You Crazy Diamond” czy „Echoes”, które stanowią muzyczną ucztę dla fanów gatunku. Starannie przygotowane wierne aranżacje i brzmienia mieszają się w nich z własnymi interpretacjami muzyków.

Na krakowskiej scenie Kina Kijów wystąpiło aż dziewięciu wykonawców, a wokalnie utworom Floydów stawił czoła Norman Power. Partie muzyczne wykonali czołowi polscy muzycy na stałe współpracujący z gwiazdami polskiej estrady. Całość została oprawiona w klimatyczne światło w reżyserii Łukasza Wojtasa, a w oknie sceny pojawił się charakterystyczny dla Pink Floyd Circular Screen - ekran kołowy z wizualizacjami i efektami.

Dalsza cześć trasy z okazji 40. rocznicy wydania albumu „Animals” Pink Floyd odbędzie się :

  • 31 marca w Wołominie, Kino Kultura
  • 1 kwietnia w Radomiu, Klub Strefa G2
  • 21 kwietnia w Chorzowie, Chorzowskie Centrum Kultury
  • 23 kwietnia w Lublinie, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
  • 28 kwietnia w Nowym Sączu, MCK Sokół Nowy Sącz
  • 06 maja w Krośnie, Klub Iron

Byliście na koncercie Another Pink Floyd?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.