21.03.2016 16:01

Anthrax zagra przed Iron Maiden we Wrocławiu

To będzie prawdziwe święto dla fanów mocnego grania, bowiem na jednej scenie pojawią się dwie gwiazdy światowego formatu.

Anthrax zagra przed Iron Maiden we Wrocławiu
foto: Notimex / The Grosby Group / East News

Wielbiciele Iron Maiden niecierpliwie odliczają dni do koncertu w naszym kraju, który odbędzie 3 lipca 2016 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jako support pojawi się The Raven Age, gdzie w składzie znajduje się syn Steve'a Harrisa. Teraz pojawiła się również informacja, że przed kapelą zaprezentuje się Anthrax, który obecnie koncertuje z Iron Maiden w Ameryce Południowej. 

Zobaczcie, jak prezentuje się plakat promujący to wydarzenie:

foto: materiały prasowe

Występ Iron Maiden w Polsce odbędzie się w ramach światowej trasy „The Book Of Souls World Tour”, która wystartowała 24 lutego 2016 w Sunrise we Florydzie. Trasa promuje album „The Book of Souls”, który pojawił się 4 września 2015 i jest następcą „The Final Frontier”.

Zespół podróżuje nowym Boeingiem 747-400 Jumbo Jet, który pilotuje oczywiście Bruce Dickinson. Maszyna miała w połowie marca 2016 roku wypadek na lotnisku w Chile, ale całe szczęście nikomu z ekipy nic się nie stało.

Samolot jest prawie dwa razy większy od wcześniejszego modelu 757, którym zespół latał w okresie 2008-2011. Dzięki temu formacja może pomieścić w nim cały potrzebny ekwipunek, a trzeba przyznać, że sceniczne show Iron Maiden robi rzeczywiście niezłe wrażenie:

Natomiast Anthrax promuje obecnie swój najnowszy krążek „For All Kings”, który pojawił się 26 lutego 2016 roku. Materiał na następcę nominowanego do Grammy albumu „Worship Music” powstawał od jesieni 2014 roku pod okiem producenta Jaya Rustona. Nowe wydawnictwo zespołu jest pierwszą płytą z udziałem gitarzysty Jona Donaisa, który zastąpił Roba Caggiano.

Album promowały takie utwory, jak „Evil Twin” i „Breathing Lightning”. Na początku marca 2016 roku zespół zaprezentował również krwawy teledysk do utworu „Blood Eagle Wings”.

Jeżeli zamierzacie się wybrać na koncert Iron Maiden oraz Anthraz to wejściówki na to wydarzenie kosztują w granicach 199 - 379 złotych.

Wybieracie się na koncert Iron Maiden i Anthrax?

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Koncerty Anthrax