17.02.2017 16:08

Antyradio.pl zaprasza na koncert Clutch w Katowicach

Amerykańska kapela już niebawem zagra w Mega Clubie. W jakiej cenie są bilety na to wydarzenie?

Antyradio.pl zaprasza na koncert Clutch w Katowicach
foto: materiały prasowe

Dotychczas kapela wystąpiła tylko raz w Polsce podczas OFF Festival 2016. Już niebawem miłośnicy kapeli będą mieli możliwość ponownie zobaczyć zespół w akcji, bowiem formacja zawita do Katowic 7 czerwca 2017.

Muzycy wystąpią w Mega Clubie i koncert odbędzie się w ramach trasy Psychic Warfare World Tour 2017 promującej wydany w 2015 roku 11. studyjny album zespołu zatytułowany „Psychic Warfare”.
 
Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku zespołu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne „Clutch'owe brzmienie”. Gitarowe riffy z „A Quick Death In Texas” i funkowy podkład w „Your Love Is Incarceration” sytuują „Psychic Warfare” w dobrze znanych nam już rejonach.

Wokalista kapeli, Neil Fallon, tak opowiedział o ostatniej płycie:

"

Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami. To była wielka frajda, ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale też obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze. "

W przeszłości zespół starał się, aby każdy kolejny album demonstracyjnie różnił się od poprzedniego, o czym również wspomniał Fallon:

"

Czuliśmy ogromny strach przed powtarzaniem się. Ale w ciągu paru ostatnich lat zrozumieliśmy co jest naszą silną stroną i za co kochają nas ludzie. Nie ma sensu temu zaprzeczać. Clutch to Clutch. "

Jeśli zamierzacie się wybrać na katowicki koncert Clutch to bilet na to wydarzenie w przedsprzedaży kosztuje 80 złotych, zaś w dniu koncertu 100 złotych.

 
Wybierzecie się na koncert Clutch?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Clutch