21.03.2017 15:01

Antyradio.pl zaprasza na koncerty Lacrimas Profundere

Po raz pierwszy w Polsce niemiecki zespół zagra w naszym kraju w Krakowie i Warszawie. W jakiej cenie można nabyć bilety na te wydarzenia?

Antyradio.pl zaprasza na koncerty Lacrimas Profundere
foto: materiały prasowe

Grupa znana z wykonywania muzyki gothic metal, doom metal oraz rocka gotyckiego odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej najnowszy album „Hope Is Here”. Zespół da dwa koncerty: 2 czerwca 2017 w Krakowie w klubie Kwadrat oraz 3 czerwca 2017 w warszawskim klubie Stodoła.

Na wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekał ogromny wybór oficjalnych gadżetów artystów, m.in.: oryginalne koszulki, płyty, kalendarze, plakaty z autografem oraz wiele innych.
Organizatorzy koncertu przygotują dwa stoiska z merchandisingiem. Co więcej po koncercie zespół rozda autografy i podpisze płyty.

foto: materiały prasowe

Zespół powstał w 1993 roku z inicjatywy gitarzysty Oliviera Schmida. W tamtym okresie w brzmieniu grupy Lacrimas Profundere dominował melancholijny doom metal. W początkowych latach kariery zespołu, jego twórczość była inspirowana przede wszystkim albumem „The Silent Enigma” Anathemy. Jednak po wydaniu albumu „Burning: A Wish” zespół zdecydowanie zerwał z dotychczasową koncepcją, rezygnując z growlu, kobiecego śpiewu, ciężkich gitar, doom metalowych temp, przeobrażając się tym samym w kapelę prezentującą rock gotycki.

Dziś formacja ma na swoim koncie występy w 29. krajach, sprzedaż ponad 100,000 płyt oraz odwiedziny najodleglejszych zakątków świata. Muzycy koncertowali już m.in. w Tokio oraz Pekinie. Mimo dotychczasowych sukcesów, zespół nie osiadł na laurach i nieustannie dąży do muzycznej perfekcji.

Dotychczas grupa wydała piętnaście albumów studyjnych, spośród których pierwszy - „...And the Wings Embraced Us” - ukazał się w 1995 roku. Ostatnim albumem zespołu jest krążek „Hope Is Here”, który trafił do sprzedaży w 2016 roku.

Olivier Schmid tak opowiedział o pracy nad tą płytą:

"

Nigdy nie pracowaliśmy razem tak ciężko i tak dobrze, jako zespół ludzi. Wcześniej, tworzyliśmy utwory osobno spotykając się tylko na krótko w salach prób. "

Na krążku „Hope Is Here” można usłyszeć efekt trzymiesięcznej pracy w studio, w trakcie której muzycy pozwolili sobie w pełni na dopracowanie swoich wizji.

Jako support przed koncertami kapeli wystąpią zespoły Crazy Juliet oraz Kickstarter Ritual. Bilety na koncerty zarówno w Warszawie, jak i Krakowie kosztują 100 złotych w przedsprzedaży i 110 złotych w dniu koncertu.

Wybierzecie się na występ Lacrimas Profundere?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty