Antyradio.pl zaprasza na koncerty poświęcone Dio w 2017

Aleksandra Degórska
09.02.2017 15:47
Antyradio.pl zaprasza na koncerty poświęcone Dio w 2017 Fot. materiały prasowe

7 polskich miast będzie wspominać boga metalu. Antyradio.pl wraz z kapelą Scream Maker zaprasza Was na serię koncertów poświęconych Dio.

W 2010 roku nowotwór odebrał światu jednego z najwybitniejszych wokalistów hard rocka i heavy metalu – Ronniego Jamesa Dio. Obok tego nazwiska nie potrafi przejść obojętnie żaden fan Rainbow, czy Black Sabbath, ani nikt kto uznaje numery takie, jak „Holy Diver” czy „Don't talk to strangers” za klasykę rocka.

Od 2014 roku warszawski zespół Scream Maker przy udziale gościnnych muzyków organizuje koncerty poświęcone pamięci Dio. W tym roku w „podstawowej” drużynie memoriałowej oprócz kapeli udzielać się będzie Ivan Luka Makač (gitara, SteelFire), Jan Popławski (śpiew, The Kroach, SteelFire), Kasia Bieńkowska (śpiew, White Highway) oraz Mirek Skorupski (White Highway i Soundforged).

Muzycy przygotowali trzygodzinny repertuar będący przekrojem przez karierę Dio – od Elf, przez Rainbow, po Black Sabbath i płyty solowe.

Jasiek Radosz, basista memoriału, tak wypowiedział się na temat tego projektu:

Pojawimy się w 7 polskich miastach z prawdziwym muzycznym maratonem dla wyjadaczy. Możemy już teraz ujawnić, że zagramy w całości album „Holy Diver” Dio.

Gdzie odbędą się te koncerty?

  • 18 maja 2017 - Warszawa (Proxima),
  • 19 maja 2017 - Lublin (Graffiti)
  • 20 maja 2017 - Krosno (Iron),
  • 21 maja 2017 – Kraków (Zaścianek)
  • 25 maja 2017 - Olsztyn (Nowy Andergrant)
  • 26 maja 2017 - Bydgoszcz (Estrada Stage Bar)
  • 27 maja 2017 - Gdańsk (Kwadratowa)

Na każdym z koncertów na scenie pojawią się zaproszeni polscy wokaliści i instrumentaliści co zapowiedział Sebastian Stodolak, wokalista Scream Maker:

Tradycyjnie w gości specjalnych najmocniej obfituje Warszawa. Na memoriale Dio śpiewali w poprzednich latach m.in. Grzegorz Kupczyk (Ceti), Alessandro Del Vecchio (Hardline) czy Tomasz Struszczyk (Turbo). W tym roku na scenie wystąpi w sumie, uwaga, 12 wokalistów! To będzie nasz mały rekord. Nazwiska tegorocznych gości ujawnimy w marcu 2017.

Przedsprzedaż biletów online w cenach 20-30 złotych jest dostępna na stronie Scream Maker. Natomiast w klubach przedsprzedaż rozpocznie się 10 marca 2017.

Posłuchajcie fragment takiego występu:

Jeśli jesteście zainteresowani tym eventem, to możecie już teraz dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

Wybierzecie się na memoriał Dio?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.