Apocalyptica na 2 koncertach w Polsce w 2017 roku
Jakub Gańko
10.05.2016 12:46
Apocalyptica na 2 koncertach w Polsce w 2017 roku Fot. materiały prasowe

Fińscy wiolonczeliści przyjadą do Polski nie tylko na Przystanek Woodstock, lecz także świętować 20. rocznicę wydania płyty „Plays Metallica by Four Cellos”. Sprawdźcie szczegóły polskich koncertów.

Jak już donosiliśmy wcześniej, Apocalyptica będzie w 2016 roku jedną z gwiazd festiwalu Przystanek Woodstock. Okazuje się jednak, że nie będzie to jedyna okazja, by usłyszeć Finów w Polsce. W ramach trasy z okazji okrągłej, dwudziestej rocznicy wydania debiutanckiego krążka „Plays Metallica by Four Cellos”, zespół zagra w 2017 roku dwa kolejne koncerty: w Warszawie i we Wrocławiu.

Apocalyptica wystąpi 17 lutego 2017 roku na warszawskim Torwarze i 18 lutego 2017 we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Sprzedaż biletów na oba wydarzenia ruszy już w piątek, 13 maja 2016 roku. Nie znamy jeszcze cen wejściówek.

„Plays Metallica by Four Cellos”, debiutancki krążek Apocalyptiki wydany 10 maja 1996 roku, zawierał wyłącznie interpretacje utworów zespołu Metallica. Znalazło się pośród nich osiem instrumentalnych wersji kawałków z płyt „Ride the Lightning”, „Master of Puppets”, „...And Justice for All” oraz „Metallica (Black Album)”. Muzycy nie byli początkowo przekonani do takiego wydawnictwa, lecz wytwórnia przekonała ich do nagrań, a jak już dziś wszyscy wiemy, płyta okazała się sukcesem.

22 lipca 2016 roku ukaże się zremasterowana wersja tego wydawnictwa, na której znajdą się trzy dodatkowe kawałki: „Battery”, „Nothing Else Matters” oraz „Seek & Destroy”. Album doczeka się również specjalnej wersji winylowej. Legendarny krążek pozwolił słuchaczom odkryć na nowo hity jednego z największych zespołów metalowych na świecie. Sama Apocalyptica stworzyła zaś charakterystyczny styl, który pozwala jej wyprzedawać koncerty na całym świecie już od dwudziestu lat.

Ostatnia płyta zespołu to „Shadowmaker” z kwietnia 2015 roku. Album promowały utwory „Cold Blood” i „House Of Chains”. Był to pierwszy krążek Apocalyptiki, na którym zaśpiewał tylko jeden wokalista, Franky Perez. Materiał powstawał pod okiem producenta Nicka Raskulinecza.

Wybieracie się na koncerty Apocalyptiki w 2017 roku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.