Apocalyptica wystąpi w Polsce w 2018

Maciej Koprowicz
07.05.2018 10:36
Apocalyptica wystąpi w Polsce w 2018 Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Jeden z najpopularniejszych fińskich zespołów metalowych będzie gwiazdą festiwalu wROCK For Freedom we Wrocławiu.

Apocalyptica powstała w 1993 roku w Helsinkach w Finlandii. Jej muzykę określa się jako metal symfoniczny i metal alternatywny. Historia zespołu jest bardzo nietypowa, bo zaczynał jako… kwartet smyczkowy. Obecnie jego trzonem jest trzech wiolonczelistów – Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen i Perttu Kivilaakso, z którymi występują znani wokaliści i instrumentaliści.

Finowie zasłynęli łączeniem muzyki klasycznej z heavy metalem – w 1996 roku globalny sukces odniósł debiutancki album formacji, „Plays Metallica By Four Cellos”, zawierający utwory Metalliki zagrane na wiolonczelach. W kolejnych latach zespół wzbogacił repertuar o utwory innych zespołów metalowych, m.in. Pantery, Sepultury i Rammstein, ma jednak w dorobku także wiele kompozycji autorskich. Do tej pory nagrał 8 albumów studyjnych. Ostatni jak na razie, „Shadowmaker” ukazał się w 2015 roku.

Apocalyptica na wROCK For Freedom

Apocalyptica cieszy się wielką popularnością także w naszym kraju. W 2018 zagra koncert w ramach festiwalu wROCK For Freedom – Legendy Rocka we Wrocławiu. Wystąpi 31 sierpnia 2018 w Centrum Historii Zajezdnia. Tego samego dnia zagrają również Luxtorpeda i Illusion. Informacje o cenach biletów zostaną podane wkrótce.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.