07.05.2018 10:36

Apocalyptica wystąpi w Polsce w 2018

Jeden z najpopularniejszych fińskich zespołów metalowych będzie gwiazdą festiwalu wROCK For Freedom we Wrocławiu.

Apocalyptica wystąpi w Polsce w 2018
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Apocalyptica powstała w 1993 roku w Helsinkach w Finlandii. Jej muzykę określa się jako metal symfoniczny i metal alternatywny. Historia zespołu jest bardzo nietypowa, bo zaczynał jako… kwartet smyczkowy. Obecnie jego trzonem jest trzech wiolonczelistów – Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen i Perttu Kivilaakso, z którymi występują znani wokaliści i instrumentaliści.

Finowie zasłynęli łączeniem muzyki klasycznej z heavy metalem – w 1996 roku globalny sukces odniósł debiutancki album formacji, „Plays Metallica By Four Cellos”, zawierający utwory Metalliki zagrane na wiolonczelach. W kolejnych latach zespół wzbogacił repertuar o utwory innych zespołów metalowych, m.in. Pantery, Sepultury i Rammstein, ma jednak w dorobku także wiele kompozycji autorskich. Do tej pory nagrał 8 albumów studyjnych. Ostatni jak na razie, „Shadowmaker” ukazał się w 2015 roku.

Apocalyptica na wROCK For Freedom

Apocalyptica cieszy się wielką popularnością także w naszym kraju. W 2018 zagra koncert w ramach festiwalu wROCK For Freedom – Legendy Rocka we Wrocławiu. Wystąpi 31 sierpnia 2018 w Centrum Historii Zajezdnia. Tego samego dnia zagrają również Luxtorpeda i Illusion. Informacje o cenach biletów zostaną podane wkrótce.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Koncerty Apocalyptica