16.06.2019 18:55

Archive, twórcy hitów „Again” i „Fuck U”, zagra trasę po Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Archive — zespół powołany do życia w 1994 roku przez Dariusa Kellera i Danny’ego Griffiths’a w Londynie, przyjedzie do Polski na kilka koncertów. Sprawdźcie gdzie i kiedy będzie można zobaczyć ich na żywo.

Archive
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Archive została założona w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside.

Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany „Londinium”.

Zespół Archive w 2019 roku świętuje 25-lecie istnienia i z tej okazji przygotował wyjątkową niespodziankę dla swoich fanów. Album „25” to retrospektywna kolekcja podsumowująca dotychczasową karierę londyńskiej grupy.

New Model Army
New Model Army
Przeczytaj także New Model Army zapowiada album i płytę. Czy zagrają w Polsce?

Wydawnictwo zostało wydane w czterech różnych formatach i oprócz znanych, klasycznych utworów Archive jest na nim łącznie 8 nowych, wcześniej niewydanych kompozycji.

Archive: 25-lecie działalności

Dla swoich fanów Archive ma jeszcze jedną niespodziankę – 160-stronicową książkę, a w niej wywiady z byłymi i obecnymi członkami zespołu oraz zdjęcia z ich prywatnych kolekcji.

Darius Keeler, założyciel Archive opowiadział o jubileuszu zespołu:

"

Jestem dumny z pracy, którą wykonaliśmy na przestrzeni lat i podekscytowany, że będziemy mogli to w tym roku świętować. To również świetna okazja do współpracy z nowymi ludźmi. Myślę, że piosenka nagrana z Band Of Skulls to jedna z lepszych rzeczy, jaką zrobiliśmy. Także współpraca z Stevem Masonem była dla nas ogromnym zaszczytem. "

Archive: Trasa po Polsce

Archive wracają do Polski. Grupa wystąpi w Polsce aż na pięciu koncertach we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Poznaniu. Podczas występów zespół będzie promował swój najnowszy album „25”.

Koncerty odbędą się odpowiednio:

  • Wrocław - 22.10,, Centrum Koncertowe A2
  • Kraków - 23.10, Klub Studio
  • Gdańsk - 24.10, Klub B90
  • Warszawa - 25.10, COS Torwar
  • Poznań - 26.10, Hala Nr 2 MTP

Bilety w cenie od 125zł dostępne są na stronie organizatora www.livenation.pl

Wybieracie się na koncerty Archive? Do którego z miast jest Wam najbliżej?

Zobacz również: Airbourne, godni następcy AC/DC, wystapią trzykrotnie w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Tagi: Koncerty Archive