Arkhon Infaustus, Demonomancy, Anima Damnata i Voidhanger w Krakowie [GALERIA]
Aleksandra Degórska
04.04.2018 10:26
Arkhon Infaustus, Demonomancy, Anima Damnata i Voidhanger w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Bluźnierczy duet: Arkhon Infaustus i Demonomancy, wspierany przez Anima Damnata i Voidhanger zawitał do Polski w ramach trasy Evropa Unlight aż na trzech koncertach. Zobaczcie relację z koncertu w krakowskim Zet Pe Te.

Anima Damnata powróciła na polska scenę muzyczną wydając w 2017 roku album „Nefarious Seed Grows to Bring Forth the Supremacy of the Beast”, który z miejsca został okrzyknięty jednym z najbardziej nokautujących black/deathmetalowych ciosów ostatnich lat. Podczas trasy zespół wystąpił w nowym składzie i z zastrzykiem świeżej krwi, czym zachwycił zgromadzoną w klubie publiczność.

Również Voidhanger promował swoją ostatnią płytę zatytułowaną „Dark Days of the Soul”, która pełna jest obskurnego i wulgarnego metalu, pełna zniszczenia i satanistycznego szaleństwa.
Założycielami powstałego w 2010 roku zespołu są Zyklon (Infernal War), Warcrimer (Infernal War, Iperyt) oraz Priest (Massemord, Odraza). Stanowią oni trzon zespołu, który do wcześniej wydał dwa pełne albumy: „Wrathprayers” (2011) oraz „Working Class Mistanthropy” (2013).

Zespół będzie można zobaczyć ponownie podczas tegorocznej edycji Metalmanii 7 kwietnia 2018 w katowickim Spodku.

Muzyka Demonomancy oscyluje pomiędzy najlepszymi tradycjami sceny południowoamerykańskiej, a brzmieniowym standardem ustanowionym przez Blasphemy i Beherit. Demonomancy powala barbarzyńskim nerwem, lecz również atmosferą panującą na koncertach. Potwierdza to zawartość drugiego albumu, „Poisoned Atonement”, który zespół promował na trasie. Jako ciekawostkę należy dodać, ze autorem okładki nowej płyty zespołu jest nasz rodak - Zbyszek Bielak, który jest również autorem plakatu promującego tegoroczną Metalmanię.

Arkhon Infaustus, zespół, dzięki któremu francuska scena black/deathmetalowa zyskała sławę najbardziej zepsutej na świecie, cieszy się w Polsce wręcz kultowym statusem. Zeszłoroczny mini-album „Passing the Nekromanteion”, którym DK Deviant przerwał dziesięcioletnią ciszę, lokuje Francuzów w światowej ekstraklasie satanistycznej destrukcji.

Francuzi wystąpili w naszym kraju po raz pierwszy od 10 lat, wzbudzając niemałe zamieszanie wśród fanów najcięższych brzmień.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.