17.12.2015 11:31

Arkona i Heidevolk w Krakowie [GALERIA]

Zespoły wystąpiły w krakowskiej Fabryce 15 grudnia 2015 roku. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu.

Arkona i Heidevolk w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Wieczór był częścią wspólnej trasy koncertowej, na której oprócz Arkony i Heidevolk grają też Metsatöll, Dalriada i Jar. Krakowski występ zainaugurował wizytę w naszym kraju, w ramach której rosyjscy folkmetalowcy i ich goście zagrają również we wrocławskim Alibi, warszawskiej Progresji, gdańskim B90 oraz poznańskim Blue Note.

Gospodarze trasy dali wyraz radości z przyjazdu do Polski na swoim Facebooku:

Holenderski Heidevolk promował u nas swoją ostatnią płytę, „Velua” wydaną wiosną 2015 roku. Oprócz autorskiego materiału opartego na melodyjnych gitarach i wokalnych harmoniach, w limitowanej edycji znalazły się też utrzymane w folkowej stylistyce covery „Rebel Yell” Billy'ego Idola i „Immigrant Song” Led Zeppelin.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Heidevolk w Krakowie:

Rosyjska Arkona odwiedza Polskę regularnie od kilku lat, za każdym razem starając się odwiedzić kilka miast. Zebrana w Fabryce widownia miała okazję posłuchać rozbudowanego, tradycyjnego instrumentarium z tak charakterystycznymi dla brzmienia zespołu piszczałkami, dudami czy fletami. Wokalistka zespołu, Masza Archipowa, bezproblemowo łapała kontakt z publicznością i zachęcała ją do zabawy. Grupa promowała u nas swój siódmy album, „Yav” z kwietnia 2014 roku.

Tak wyglądał występ Arkony w naszym obiektywie:

Byliście na koncercie w krakowskiej Fabryce?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria