15.07.2017 13:34

Arkona na Castle Party 2017 [GALERIA]

Rosyjska grupa po raz kolejny odwiedziła Polskę. Cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem zespół dowodzony przez Masze Arichipową wystąpił 14 lipca 2017 w ramach drugiego dnia Castle Party w Bolkowie.

Arkona na Castle Party 2017 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Arkona nadal promuje swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany „Yav”. Dziewięć kompozycji, które znalazły się na płycie, zarejestrowanych zostało w okresie od czerwca do października 2013 roku w moskiewskim studio „CDM Records”. „Yav” to ostatnie wydawnictwo Arkony nagrane z udziałem perkusisty Vlada Sokołowa. Grupa uznawana jest w środowisku pogańskiego folk-metalu za absolutnego klasyka gatunku.

Jak każdy z koncertów Arkony, również ten na Castle Party emanował niesamowitą energią. Porywające słowiańskie melodie, łączące nowoczesne dźwięki z klasycznymi instrumentami sprawiły, że publiczność już od pierwszych sekund występu bawiła się wyśmienicie.

Niesamowicie charyzmatyczna wokalistka, Masza Arichipowa, jak zawsze stworzyła wyjątkową więź między zespołem a publicznością, przeplatając starosłowiańskie opowieści z tekstami nawiązującymi do rodzimowierstwa i historii Rusi. Podczas występu grupy nie zabrakło oczywiście najbardziej znanych utworów: „Goi, Rode, Goi!”, „Slav'sja, Rus'!” czy „Stenka na Stenku”, podczas których zgromadzona pod zamkiem publiczność bawiła się najlepiej.

Zobaczcie jak prezentowała się Arkona podczas festiwalu Castle Party:

Mimo częstych wizyt w naszym kraju, Arkona zawsze wyprzedaje swoje koncerty. I tym razem nie było inaczej. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem bolkowskiej publiczności. W muzyce Rosjan każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ostrych brzmień, spokojnych ballad przepełnionych melancholią czy też bardzo żywych melodii ludowych (oczywiście wzbogaconych gitarami) zawsze wychłodzą z koncertu pełni podziwu i zachwytu.

Grupa powstała w roku 2002 z inicjatywy mieszkańców miasta Dołgoprudnyj: Masza Arichipowa i Aleksandr Koroliew. Zespół miał oddawać ich rodzimowiercze poglądy i szerzyć wśród ludzi zainteresowanie zapomnianą słowiańską kulturą. Przez pierwszy okres formacja nazywała się Hiperborea, a w jego skład wchodzili Masza, Aleksandr, Jewgienij Kniazjew, Jewgiejnij Borzow, Ilja Bohatyriew i Olga Łoginowa. Od samego początku tematyka piosenek dotyczyła historii Słowian, wierzeń pogańskich i dawnych legend.

Wizytówką zespołu stał się głos Maszy potrafiącej uraczyć słuchaczy zarówno płynnym wysokim jak i niskim gardłowym wokalem odpowiednio dobranym do treści wykonywanego utworu. Arkona jest jednym z niewielu zespołów metalowych, w których żeński wokal doskonale komponuje się z tym pięknym stylem muzyki.

A czy Wy widzieliście występ Arkony na żywo?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Galeria Romana Makówka Castle Party 2017