20.02.2018 11:04

Artur Rojek ogłosił kolejnych wykonawców OFF Festivalu 2018

Poznaliśmy siedmiu kolejnych artystów, którzy w dniach 3-5 sierpnia 2018 wystąpią w Katowicach.

Artur Rojek ogłosił kolejnych wykonawców OFF Festivalu 2018
foto: Marcin Gizycki/EAST NEWS

OFF Festival to jeden z najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce. W katowickiej Dolinie Trzech Stawów co roku można usłyszeć najciekawszych wykonawców z najróżniejszych muzycznych półek – od rocka i metalu, przez rap, elektronikę, jazz i world music.

Dyrektor artystyczny festiwalu, Artur Rojek ogłosił kolejnych wykonawców tegorocznej edycji OFF-a. Będą to The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, The Como Mamas, Moses Sumney, Hańba!, Furia i Coals.

The Brian Jonestown Massacre to jeden z najważniejszych współczesnych zespołów rocka psychodelicznego. Powstał w 1988 w San Francisco. Jego liderem jest Anton Newcombe. Grupa nagrała 18 albumów studyjnych. W 2017 roku ukazały się płyty „Don’t Get Lost” i „Pol Pot’s Pleasure Penthouse”.

Jon Hopkins to angielski pianista, klawiszowiec i producent, tworzący muzykę elektroniczną i filmową. Współpracował m.in. z Imogen Heap, Coldplay i Davidem Lynchem.

The Como Mamas to trzy śpiewające panie z miasteczka Como w delcie Mississipi. Wykonują gospel, soul i r&b.

Moses Sumney to wokalista z Kalifornii, pochodzenia ghańskiego. Wykonuje muzykę soul z wpływami brzmień afrykańskich.

Hańba! to krakowski zespół, tworzący folk miejski inspirowany punk rockiem. Grupa stylizuje się na podwórkową kapelę sprzed II wojny światowej, stąd w składzie takie instrumenty, jak banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet i grzebień. 

Furia to obecnie, obok Mgły, najbardziej znany na świecie polski zespół blackmetalowy. W 2016 roku wielkim wydarzeniem był album „Księżyc milczy luty”.

Coals to duet Katarzyna Kowalczyk-Łukasz Rozmysłowski, tworzący elektroniczny pop z wpływami folku. Zespół porównywany jest do The Dumplings i ma wszelkie dane, by odnieść podobny sukces. W 2017 ukazała się jego debiutancka płyta „Tamagotchi”.

OFF Festival 2018 - kto zagra i ile kosztują bilety?

Na OFF Festival 2018 wystąpią także Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Aldous Harding, Big Freedia, Egyptian Lover, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene i King Ayisoba. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 290 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty OFF Festival