Avantasia na Wacken Open Air 2022. Jak wypadł projekt Tobiasa Sammeta z Edguy?
17.08.2022 00:23
Avantasia na Wacken Open Air 2022. Jak wypadł projekt Tobiasa Sammeta z Edguy?
  • 25 Zobacz zdjęcia
Avantasia na Wacken Open Air 2022. Jak wypadł projekt Tobiasa Sammeta z Edguy?
17.08.2022 00:23

Avantasia dała niezapomniany show na Wacken Open Air 2022. Zobaczcie zdjęcia z metalowej opery!

Avantasia to sideproject powołany w 2000 roku przez wokalistę i muzyka Tobiasa Sammeta znanego z występów w power metalowej grupie muzycznej Edguy. Zobacz jak zespół wypadł na Wacken Open Air!

Avantasia na Wacken Open Air 2022

Sammet do gry w zespole zaprosił gitarzystę Henjo Richtera znanego z grupy Gamma Ray, basistę Markusa Grosskopfaznanego z grupy Helloween oraz perkusistę Alex Holzwarth znanego z grupy Rhapsody of Fire.

Polecamy

Pierwszy album projektu ukazał się w 2000 roku i nosił tytuł "The Metal Opera". Kolejne części "Metalowej Opery" wzbudzały wiele emocji i zostały gorąco przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytuków. Przez grupę przewineło się wielu znakomitych gości m.in. Kai Hansen oraz były solista zespołu Helloween Michael Kiske.

Cały cykl posiada ciągłą fabułę, a każdy z piosenkarzy zaproszonych do zaśpiewania kolejnych piosenek odgrywa w nich inną rolę. Zdecydowaną większość utworów stanowią brzmienia power metalowe, orkiestracje oraz śpiew chóru.
Koncerty Tobiasa Sammeta są niesamowitymi widowiskami z ogromną ilością instrumentów i zaproszonych gości. Dużą rolę odgrywa w nich rozbudowana scenografia  i efekty wizualne.

Zobaczcie, jak wypadła Avantasia podczas Wacken Open Air 2022!

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.