04.12.2019 11:26

Babymetal wystąpi w Polsce w 2020 roku

Japoński zespół Babymetal wykonujący szeroko pojętą muzykę heavymetalową wystąpi wkrótce w Warszawie w ramach trasy "Metal Galaxy World Tour".

Babymetal
foto: materiały prasowe

W skład grupy Babymetal wchodzą Suzuka "Su-metal" Nakamoto oraz Moa "Moametal" Kikuchi. Ich debiutancki album ukazał się w 2014 roku. W październiku 2019 zespół zaprezentował swoją najnowszą płytą – „Metal Galaxy”. Krążek bardzo szybko znalazł się na szczycie listy Top Rock Album magazynu „Billboard” – do tej pory nie udało się to żadnemu innemu azjatyckiemu zespołowi. W tym samym roku zespół wystąpił na jednym z najważniejszych festiwali w Europie – legendarnym Glastonbury.

Babymetal wystąpi w Polsce w 2020 roku. Gdzie? Kiedy? Bilety

W swojej krótkiej karierze, zespół miał okazję supportować takie gwiazdy jak Lady Gagę, Red Hot Chili Peppers, Metallikę czy Guns N’ Roses. Młodzi muzycy mają także wsparcie od wokalisty Judas Priest, Roba Halforda, który twierdzi, że „Babymetal jest obecnie jednym z najbardziej unikatowych metalowych doświadczeń na świecie”. Babymetal jest najwyżej notowanym japońskim zespołem na liście Official Albums Chart w Wielkiej Brytanii. Również jako pierwszy japoński zespół wystąpili na Wembley.

Judas Priest w wykonaniu dzieci
Judas Priest w wykonaniu dzieci
Przeczytaj także Dziewczynki wykonały „Painkiller” Judas Priest. Rośnie konkurencja dla grupy Babymetal?

Babymetal wystąpi w Polsce 8 czerwca 2020 roku w ramach trasy Metal Galaxy World Tour. Muzycy zagrają koncert w warszawskiej Stodole. Bilety na wydarzenie będą dostępne w ogólnej sprzedaży od 6 grudnia 2019 roku od godziny 11:00. Będzie można nabyć je na stronach LiveNation.pl i Ticketmaster.pl. Wejściówki zostaną udostępnione także w przedsprzedaży:

  • Przedsprzedaż Citi Handlowy: 4.12 (12:00) – 6.12 (10:00)
  • Przedsprzedaż Ticketmaster Polska: 5.12 (11:00) – 6.12 (11:00)

Zobacz też: Deep Purple zagra w Polsce w 2020 roku 

Tagi: Koncerty Babymetal