29.10.2019 00:18

Baroness zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]

28 października 2019 roku grupa Baroness odwiedziła Kraków. Zespół promował wydany czerwcu 2019 krążek "Gold&Grey".

Baroness
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Stolica Małopolski była jednym z siedmiu europejskich miast, do których Baroness zawitali samodzielnie w dniach wolnych od koncertów z Volbeat. Zobaczcie, jak było w Krakowie!

Baroness w Polsce: Koncert w Krakowie

Zespół Baroness powstał w 2003 roku, a debiutował cztery lata później, świetnie przyjętą zarówno przez media, jak i publiczność płytą "Red Album". Dziś Baroness są uznawani za jedną z najciekawszych metalowych grup, które pojawiły się na amerykańskiej scenie po 2000 roku.

"Gold&Grey", ostatni album Baroness miał premierę w czerwcu 2019 roku. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier rockowych tego roku.

Następca świetnie przyjętego krążka "Purple" ujrzał światło dzienne po czteroletniej przerwie i jest pierwszą płytą Baroness, na której można usłyszeć gitarzystkę Ginę Gleason, znaną m.in. ze współpracy z Cirque du Soleil, a także The Smashing Pumpkins, Carlosem Santaną czy Jonem Andersonem z Yes.

System of a Down
System of a Down
Przeczytaj także System of a Down zagra w Polsce w 2020 roku

Podczas koncertu nie zabrakło jednak piosenek z poprzedniej płyty "Purple", która odniosła prawdopodobnie największy sukces komercyjny w historii działalności zespołu.  

Grupa w składzie John Baizley (wokal/gitara), Gina Gleason (gitara), Nick Jost (bas) i Sebastian Thomson (perkusja) otrzymała nominację do nagrody Grammy za piosenkę "Shock Me" w kategorii "Best Metal Performance".

Zobacz, jak Baroness zaprezentowali się w Krakowie:

Wszyscy fani grupy będą mogli zobaczyć zespół ponownie już 29 października 2019 roku na warszawskim Torwarze.

Volbeat: Trasa koncertowa, koncerty w Polsce

"Rewind, Replay, Rebound World Tour" rozpocznie się 28 czerwca 2019 roku w Oslo, a zakończy 29 listopada 2019 roku w Sztokholmie. Volbeat zdradził również, że dołączy do Slipknot podczas ich Knotfest Roadshow North American Tour jako goście specjalni, obok Gojiry i Behemoth.

29-dniowa część trasy rozpocznie się 26 lipca w Mountain View, z dodatkowymi przystankami w Salt Lake City, Phoenix i Austin.

Na trasie zespołu znajdzie się również Polska. Zespół Volbeat wystąpi 29 października 2019 roku na warszawskim Torwarze. W roli gości specjalnych zobaczymy: Baroness i Danko Jones.

Bilety w cenie od 150 zł można jeszcze kupić na stronie organizatora - LiveNation.pl oraz Ticketmaster

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2020 roku

Tagi: Koncerty Romana Makówka Baroness Galeria