21.04.2018 15:01

Batushka: Muzyczna liturgia podczas I Pielgrzymki Polskiej [GALERIA]

W czwartek, 19 kwietnia, rozpoczęła się najbardziej oczekiwana trasa wiosny 2018. Entropia, Obscure Sphinx oraz Batushka wyruszyły w I Pielgrzymkę Polską. Mieliśmy przyjemność zobaczyć i usłyszeć ten niesamowity zestaw w katowickim Mega Clubie.

Batushka
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Entropia w Mega Clubie w Katowicach

Show otworzyła grupa Entropia, która jak dotąd występowała na koncertach i festiwalach w dziewięciu krajach, włączając w to m.in. hiszpański Primavera Sound oraz koncerty u boku Mgły, Furii, Altar of Plagues. Członkowie zespołu często wspominają o swoim przywiązaniu do muzyki psychodelicznej, ale na brzmienie Entropii wpływ mają również rock progresywny, elektronika oraz shoegaze. Pochodzący z Oleśnicy skład dał nieźle popalić katowickiej publiczności. Zobaczcie zdjęcia z występu zespołu:

Obscure Sphinx w Mega Clubie w Katowicach

Kochany przez polską publiczność Obscure Sphinx zaprezentował doskonałe, pełne emocji, rytualne show przeznaczone wyłącznie dla ludzi o otwartym umyśle. Główną rolę grała w nim jak zawsze Wielebna - niewiarygodna, obrazoburcza, szokująca i absolutnie szalona wokalistka formacji. Zespół penetruje niezbadane muzyczne rejony, mieszając przeróżne style, i od lat zajmuje wysoką pozycję wśród miłośników mocnego brzmienia.

W tym roku powstały w Warszawie zespół Obscure Sphinx obchodzi 10-lecie swojego istnienia.

Batushka w Mega Clubie w Katowicach

Batushka to jeden z najbardziej tajemniczych projektów na polskiej scenie muzycznej. Nie wiadomo, kto go tworzy, bo muzycy do tej pory skrzętnie skrywają swoją tożsamość. Twórczość zespołu łączy black metal z nawiązaniami do wschodnioeuropejskiej muzyki cerkiewnej, a ich nazwa oznacza nic innego jak prawosławnego duchownego. Dzięki swej bardzo oryginalnej muzyce i niebanalnej prezentacji scenicznej, Batushka stała się sensacją wśród fanów metalu na całym świecie i była częścią line-upu niejednego prestiżowego metalowego festiwalu w Europie, m.in. słynnego niemieckiego Waken Open Air. Podczas katowickiego koncertu zespół przedstawił w całości repertuar ze swojego, jedynego jak dotąd, albumu „Litourgiya” z 2015 roku.

Dalsza część trasy obejmuje dwa wyprzedane już niestety koncerty - 21 kwietnia w Krakowie oraz 26 kwietnia w Poznaniu. A także Gdańsk (27 kwietnia) oraz Warszawę (28 kwietnia).

Natalia Hluzow
Tagi: Batushka Entropia Obscure Sphinx Koncerty