Batushka na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
08.08.2017 15:29
Batushka na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Blackmetalowy Batushka odprawił muzyczną liturgię na festiwalu Wacken Open Air. Zobaczcie efektowny występ polskiego zespołu w obiektywie Romany Makówki.

Batushka to jeden z najbardziej tajemniczych projektów na polskiej scenie muzycznej. Nie wiadomo, kto go tworzy, bo ośmiu muzyków skrzętnie skrywa swoją tożsamość. Na koncertach występują zamaskowani, w długich kostiumach przypominających zakonników i kapłanów. W swojej twórczości łączą bowiem black metal z nawiązaniami do wschodnioeuropejskiej muzyki cerkiewnej, a ich nazwa oznacza nic innego, jak prawosławnego duchownego. Dzięki swej bardzo oryginalnej muzyce i niebanalnej prezentacji scenicznej Batushka stał się sensacją wśród fanów metalu na całym świecie.

Niezwykłe show polskiej grupy podziwiać mogła 3 sierpnia 2017 publiczność festiwalu Wacken Open Air w Niemczech. Formacja przedstawiła w całości repertuar ze swojego albumu „Litourgiya” z 2015. Dekoracja sceny przypominała wnętrze prawosławnej świątyni, a muzycy ubrani byli w niezwykłe szaty metalowych kapłanów. Jak wyglądał show Batushki w Wacken możecie przekonać się, oglądając fotogalerię autorstwa Romany Makówki:

Wacken Open Air odbywa się corocznie w miejscowości Wacken w Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali świata. W poprzednich latach na scenie imprezy występowały takie gwiazdy, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku na festiwalu zagrali m.in. Marilyn Manson, Alice Cooper, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptica, Paradise Lost, Mayhem, Napalm Death, Kreator wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia wystąpili m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Europe, Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia zagrali m.in. Emperor, Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymało na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.