Batushka zagrała w Krakowie w ramach trasy "Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska" [ZDJĘCIA]
13.05.2022 13:10
Batushka zagrała w Krakowie w ramach trasy "Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska" [ZDJĘCIA]
  • 33 Zobacz zdjęcia
Batushka zagrała w Krakowie w ramach trasy "Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska" [ZDJĘCIA]
13.05.2022 13:10

W ramach trasy "Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska" Batushka zagrała w Krakowie . Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

Batushka to jeden z najbardziej tajemniczych, kontrowersyjnych i najciekawszych projektów na polskiej scenie muzycznej. Muzycy na koncertach występują zamaskowani, w długich kostiumach przypominających prawosławnych popów. W swojej twórczości łączą bowiem black metal z nawiązaniami do muzyki cerkiewnej, a ich nazwa oznacza nic innego, jak prawosławnego duchownego. Dzięki swojej bardzo oryginalnej muzyce i niebanalnej prezentacji scenicznej Batushka stała się sensacją wśród fanów metalu na całym świecie.

Batushka zagrała w Krakowie w ramach trasy "Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska"

Niezwykłe show polskiej grupy można podziwiać podczas trwającej właśnie trasy "Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska". Na scenie prócz niekwestionowanych gwiazd wieczoru można usłyszeć rodzime grupy Hore i Redemptor, czeską hordę Inferno oraz szwedzki Diabolical.

Polecamy

Kontrowersyjna Batushka zamieszanie wokół członków zespołu i okres covidowych lockdownów spożytkowała na spokojnej pracy w studio. W ciągu ostatnich dwóch lat uraczyła słuchaczy albumem koncertowo-streamingowym "Черная литургия", dwiema EPkami "Раскол" i "Царю небесный" oraz zamykającą tryptyk kompilacją "Мария", która jest dostępna wyłącznie podczas koncertów. Dowodzona przez wokalistę Варфоломея grupa powróciła także na sceniczne deski, czego dowodem jest ubiegłoroczna i niezwykle udana europejska trasa koncertowa "Black Liturgy" wraz z austriackim Belphegor – w trakcie tournée Batushka zagrała ponad 20 koncertów w aż 14 różnych krajach.

"Czarne Liturgie - Pielgrzymka Polska". Daty, miejsca, bilety

12 maja 2022 roku grupę można było usłyszeć w Krakowie. Pozostałe koncerty odbędą się odpowiednio:

  • 13.05 Warszawa – Proxima
  • 14.05 Gdańsk – Drizzly Grizlly
  • 15.05 Wrocław – Zaklęte Rewiry

Bilety są dostępne w sieciach Ticketos.pl, Ticketmaster.pl oraz na stronach batushkastore.com i store.witchinghour.pl

Zobaczcie zdjęcia z Krakowa:

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.