23.03.2016 14:17

Behemoth ogłosił polską trasę 2016

Nadchodzi „Rzeczpospolita Niewierna” - polska trasa koncertowa zespołu Behemoth. Sprawdź, gdzie i kiedy zagra zespół.

Behemoth ogłosił polską trasę 2016
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jesienne tournée rozpocznie się 30 września i potrwa do 9 października 2016 roku. W ramach trasy „Rzeczpospolita Niewierna” Behemoth zagra dwa razy w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz Gdańsku. Supportami na tych występach będą szwajcarski Bolzer oraz tajemniczy polski projekt Batushka.

Zespół nie kryje ekscytacji możliwością wykonania całego materiału z płyty „The Satanist” na deskach polskich klubów. Nergal wypowiedział się o nadchodzących występach na oficjalnym Facebooku zespołu:

Poza materiałem z ostatniego albumu, w setliście nie zabraknie niespodzianek oraz przekroju najbardziej rozpoznawalnych kawałków w dorobku Behemotha. Zespół wyznał, że jest obecnie w „absolutnie życiowej formie” i obiecał widowisko na najwyższym poziomie, które nie zawiedzie polskich fanów.

Oto konkretna rozpiska czasoprzestrzenna jesiennych koncertów:

  • 30 września 2016 - Katowice, Mega Club
  • 1 października 2016 - Katowice, Mega Club
  • 2 października 2016 - Wrocław, Eter
  • 6 października 2016 - Bydgoszcz, Hala Artego
  • 7 października 2016 - Kraków, Hala Wisły
  • 8 października 2016 - Warszawa, Progresja Music Zone
  • 9 października 2016 - Gdańsk, B90

Czy w trakcie polskich występów Nergal udzieli komunii swoim fanom, używając do tego bluźnierczych komunikantów, które zapowiedział na europejską trasę? Nazwa tournée by do tego zachęcała.

Następca „The Satanist”

Tymczasem mimo trwającej obecnie trasy po Stanach Zjednoczonych, zespół rozpoczął prace nad kolejnym krążkiem. Lider gdańskiej kapeli wyjawił już wcześniej, że być może w jego nowym materiale usłyszymy postpunkowe inspiracje. Na jego Instagramie pojawiło się zdjęcie dokumentujące początek całego procesu kompozytorskiego.

"

Cóż... Zaczęło się. Proces. Nowa muzyka Behemotha. To ciekawe, posłuchać jak mroczne dźwięki brzmią na White Falconie... ;) To wprowadza mnie na inną ścieżkę - i podoba mi się to! "

Czy to oznacza, że możemy się spodziewać nieco innych dźwięków niż te, do których przyzwyczaił nas Behemoth? Na pewno Nergal będzie miał już spore pole do popisu w swoim nowym solowym projekcie...

Wybieracie się na koncerty Behemotha?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Behemoth