08.10.2016 09:52

Behemoth w Krakowie [GALERIA]

Grupa Adama Nergala Darskiego wystąpiła 7 października 2016 roku w krakowskiej Hali Wisły. Występ od początku wzbudzał mnóstwo kontrowersji - zobaczcie nasze zdjęcia z tego wieczoru oraz poprzedzającego go protestu.

Behemoth w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Behemoth ogłosił na początku 2016 roku ogólnopolską trasę koncertową pod hasłem „Rzeczpospolita Niewierna”. Zarówno jej nazwa, jak i oprawa graficzna, od razu spotkała się z niezgodą niektórych środowisk katolickich. Zespół został oskarżony o antypolskie i antychrześcijańskie prowokacje, a nawet znieważenie polskiego godła, za co ma stanąć przed sądem.

Co więcej, przed poszczególnymi występami Behemotha zaplanowano specjalne spotkania modlitewne i protesty. Zobaczcie na naszych materiałach, jak wyglądało to w Krakowie.

Zarówno setlista, jak i scenografia oraz przebrania muzyków na trasie „Rzeczpospolita Niewierna” oparte są na rozwiązaniach wypracowanych w trakcie poprzedniego tournée grupy. Zespół wciąż prezentuje przekrojowy repertuar obejmujący m.in. płyty „Demigod”, „The Apostasy” czy „The Satanist”. Poniżej znajdziecie galerię z tego wieczoru.

Obecna trasa koncertowa Nergala i spółki jest również wyjątkowa pod względem gości, którzy mu towarzyszą. Występ rozgrzewał szwajcarski Bölzer i enigmatyczna Batushka, która zdobywa coraz większy szacunek na polskiej scenie blackmetalowej. Tak w naszym obiektywie prezentował się jej występ:

Znany już z ciepło przyjętych występów na piastowskiej ziemi Bölzer zaprezentował się tym razem następująco:

Mimo licznych kontrowersji i protestów, występ zespołów nie został ostatecznie zakłócony, a Nergal ogłosił go na swoim Facebooku triumfalnym powrotem.

Byliście na koncercie Behemotha?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Behemoth Romana Makówka Galeria