26.10.2019 22:51

Black Krakau: Varathron, Azarath, Lucifer's Child i Truchło Strzygi w Krakowie

Varathron, Azarath, Lucifer's Child i Truchło Strzygi zagrali w Krakowie. Sprawdź, jak prezentowali się na scenie!

Black Krakau
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po sukcesie Black Silesia, Black Danzig i Black Winter nadszedł czas na Kraków. 25 października 2019 roku w krakowskim klubie Zet Pe Te zagrali Varathron, Azarath, Lucifer's Child i Truchło Strzygi. Na scenie towarzyszyła im także Gruzja i Barbarian swords.

Black Krakau: Varathron zagrał w Krakowie

Varathron to zespół, który od 30 lat wraz z Necromantią i Rotting Christ definiuje pojęcie hellenistycznego black metalu. Zespół powstał w 1988 roku z inicjatywy muzyków o pseudonimach Necroabyssious, Mutilator, Captain Death oraz John.

Mayhem
Mayhem
Przeczytaj także Metalmania ogłosiła pierwsze gwiazdy festiwalu. Wśród nich blackmetalowcy z Mayhem

Pierwszym nagraniem zespołu było dema "Procreation of the Unaltered Evil". W dwa lata później wydali kolejne demo - "Genesis of Apocryphal Desire". Obydwie te taśmy zostały wydane nakładem zespołu i przeszły do historii jako klasyki muzyki blackmetalowej.

W miesiąc po wydaniu "Genesis of Apocryfical Desire" zespół z pomocą wydawnictwa Black Vomit Records wydał swój pierwszy oficjalny winyl pod tytułem "One Step Beyond Dreams".

Od czasu ukazania się albumu "Crowsreign" w 2004 zespół regularnie wydaje nowe płyty. Ostatni album w dorobku grupy ukazał się w 2018 roku i nosi tytuł "Patriarchs Of Evil".

Black Krakau: Azarath zagrał w Krakowie

Azarath to jeden z czołowych zespołów polskiej ekstremy, który pod wodzą Barta i Inferna od dwudziestu lat zachwyca fanów mocnych brzmień. Azarath wykonuje bluźnierczy, zagrany z barbarzyńskim impetem i opętany przez diabła death metal, który jest od pierwszego dnia wizytówką formacji Inferna (Behemoth) i Barta (ex-Damnation, Armagedon).

Zespół, który ma w swym dorobku kultowe pozycje: "Demon Seed" czy "Diabolic Impious Evil" nadal promuje swój ostatni album "In Extremis" i stale udowadnia, że metal z Polski nie ma sobie równych.

Black Krakau: Lucifer's Child zagrał w Krakowie

Lucifer's Child narobił w ostatnich latach niemałego zamieszania, a wszystko za sprawą świeżości, jaką tchnął w klasyczny black metal. Muzyka przez nich tworzona z jednej strony wciąga słuchacza, z drugiej niepokoi. Grecy promowali w Krakowie swój ostatni album "The Order".

Black Krakau: Truchło Strzygi w Krakowie

Truchło Strzygi to pochodzący z Raszyna zespół wykonujący muzykę sklasyfikowaną jako black metal/punk. Na koncie mają dwie demówki, jedno video i pełny album zatytułowany "Pora umierać" (wydany 22 maja 2018 roku).

Zespół pojawi się na Metalmanii Open Air 2020 w Waszawie, podczas której zaprezentują specjalny set koncertowy.

Podczas koncertu wystąpił także zespół Gruzja oraz Barbarian swords.

Zobacz również: Foreigner zagra w Polsce w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria