Black Label Society w Krakowie i Warszawie [RELACJA + GALERIA]

Justyna Kierzkowska
22.03.2018 16:47
Black Label Society w Krakowie i Warszawie [RELACJA + GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół z Zakkiem Wyldem na czele zagrał w 20 marca 2018 w Krakowie i 21 marca 2018 w Warszawie. Przeczytajcie relację z wydarzenia i zobaczcie, jak było podczas koncertów!

Fanów zgromadzonych w sali przywitał wielki transparent z logiem zespołu, zasłaniający scenę. Praktycznie większość przybyłych na wydarzenie gości, miała na sobie koszulki lub kamizelki z charakterystycznym BLS. Kiedy zgasło światło, fanów Zakka i spółki zamiast zespołu przywitał numer „Whole Lotta Sabbath”, czyli mashup „Whole Lotta Love” Led Zeppelin i „War Pigs” Black Sabbath. 

Po kilku minutach przed oczami fanów, na tle czerwono-żółtych świateł i przy dźwiękach „Genocide Junkies” z albumu „1919 Eternal” ukazał się Zakk Wylde, wraz z pozostałymi członkami zespołu - gitarzystą Dario Loriną, basistą Johnem DeServio, perkusistą Jeffem Fabbem.

Szalona solówka Zakka na balkonie

Fani grupy, którzy kontaktowali się ze znajomymi obecnymi na koncercie w Krakowie, który odbył się dzień wcześniej, mogli się spodziewać  wyjątkowego popisu Zakka w samym środku publiczności. Jednak wiele przybyłych osób było zaskoczonych, kiedy muzyk nagle zeskoczył ze sceny i ruszył – oczywiście w obstawie ochroniarzy – prosto w tłum, ciągnąć za sobą kolejne metry kabla od gitary. Szaleństwo trwało kilkanaście minut, a w tym czasie Zakk, nie wypuszczając gitary z rąk i trzymając ją przez większą część czasu nad głową, zdążył wrócić za scenę i schodami dostać się na balkon, gdzie również stała publiczność ze smartfonami.   

„In This River” w innej aranżacji

Na koncercie nie mogło zabraknąć jednego z największych przebojów Black Label Society – utworu „In This River”stworzonego w 2005 roku i poświęconego zastrzelonemu w grudniu 2004 roku Dimebagowi Darrelowi. Tym razem utwór został zagrany w nieco zmienionej aranżacji. Poza tym numerem, pojawiły się jeszcze dwa kawałki zagrane na fortepianie - „Bridge to Cross” i „Spoke in the Wheel”.

Zdjęcia z koncertu w Krakowie zobaczycie poniżej:

Bez wątpienia Zakk Wyle wie, że swoich fanów trzeba szanować i porządnie o nich dbać. Wielbiciele Black Label Society mogli z uznaniem pokiwać głowami, kiedy artysta rozwinął flagę Polski z napisem „BLS – Polish Chapter”. Nie zapomniał też rzucić prosto w tłum swojej koszulki, którą wcześniej wytarł twarz. Pozostali członkowie zespołu wywołali mini bitwy, rzucając fanom kostki gitarowe i pałki perkusyjne.

Black Label Society – setlista

 1. Genocide Junkies
 2. Funeral Bell
 3. Suffering Overdue
 4. Bleed for Me
 5. Heart of Darkness
 6. Suicide Messiah
 7. Trampled Down Below
 8. All That Once Shined
 9. Room of Nightmares
 10. Bridge to Cross
 11. Spoke in the Wheel
 12. In This River
 13. The Blessed Hellride
 14. A Love Unreal
 15. Fire it Up
 16. Concrete Jungle
 17. Stillborn
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.