26.04.2019 12:01

Black River, supergrupa muzyków Behemoth i Dimmu Borgir, wystąpiła w Krakowie [GALERIA]

Po kilkuletniej przerwie supergrupa Black River wraca na koncerty w Polsce. Zobaczcie jak było w Krakowie.

Black River
foto: Romana Makówka

Grupa Black River rozpoczęła trasę po Polsce. 26 kwietnia 2019, zespół wystąpił w krakowskim klubie ZetPeTe. Kolejne koncerty odbędą się w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie.

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi wokalisty Maćka Taffa, Black River powrócił do aktywności wydawniczej i koncertowej. Zespół wyruszył w trasę po Polsce, która zbiegła się z premierą nowego wydawnictwa.

Fot. pixabay
Fot. pixabay
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku

Pierwszy z koncertów Black River odbył się w krakowskim klubie ZetPeTe. Supergrupa wystąpi również 26 kwietnia 2019 roku w poznańskim klubie U Bazyla, a dzień później w gdańskim B90. Ostatni z koncertów odbędzie się 28 kwietnia w warszawskiej Proximie.

Grupa Black River wystąpiła w Krakowie.

Po kilkuletniej przerwie supergrupa Black River wróciła do działalności koncertowej. Zobaczcie jak zespół muzyków Behemoth i Dimmu Borgir zaprezentował się przed krakowska publicznością.

Black River to rock’n’rollowa formacja, składająca się z muzyków grup takich jak: Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater, Geisha Goner, Hunter, Vesania czy Neolithic.

Zespół występuje w składzie:

  • Maciej Taff – wokal
  • Piotr „Kay” Wtulich – gitara
  • Artur „Art” Kempa – gitara
  • Tomasz „Orion” Wróblewski – bas
  • Dariusz „Daray” Brzozowski – perkusja

Po dobrze przyjętym debiucie „Black River” z 2008 roku i wydanej rok później płycie „Black'n'Roll” nadszedł czas na kolejną odsłonę w postaci pełnometrażowego wydawnictwa. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się najnowszy, trzeci album formacji zatytułowany "Humanoid".

Kto z Was był na na koncercie w Krakowie? Kto wybiera się na kolejne koncerty?

Tagi: Hunter Koncerty Dimmu Borgir Behemoth Romana Makówka