31.03.2017 14:44

Blind Guardian na Czad Festiwal 2017

Poznaliśmy kolejnego wykonawcę, który zawita do Straszęcina. Sprawdźcie szczegóły festiwalu.

Blind Guardian na Czad Festiwal 2017
foto: materiały prasowe

5. edycja Czad Festiwalu odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia 2017 w Straszęcinie koło Dębicy na terenie Arena Park. W tym roku na imprezie będzie miała aż 5 headlinerów, 5 scen, na których zobaczymy ponad 50 wykonawców, i potrwa 5 dni.

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą festiwalu był Billy Talent. Kolejno dowiedzieliśmy się, że do składu dołączyli tacy artyści jak Bastille, a także Sonata Arctica, Anti-Flag, Dubioza Kolektiv i Epica. Teraz poznaliśmy kolejny zagraniczny zespół, który ku uciesze polskiej publiczności zaprezentuje się w Straszęcinie.

Będzie to doskonale znanym miłośnikom power metalu, niemiecki Blind Guardian:

Niemieccy bardowie z pewnością zaprezentują swoim fanom kultowe utwory z klasycznych płyt „Imaginations from the Other Side” i opartego na prozie J.R.R. Tolkiena „Nightfall in Middle-Earth”. Z pewnością nie zapomną też o swoich nowszych produkcjach, jak „A Twist in the Myth” oraz zamykający ich dyskografię „Beyond the Red Mirror” z 2015 roku.

Nie zabraknie też na pewno tego utworu...

Dla Blind Guardian będzie to już siódma wizyta w Polsce. Hansiego Kürscha i spółkę mogliśmy ostatni raz oglądać na scenie warszawskiej Progresji 24 czerwca 2016 roku. Wokalistę mieliśmy też okazję usłyszeć w ostatnim czasie m.in. u boku Jamesa LaBrie i Simone Simons na płycie „The Source” holenderskiego projektu Ayreon Arjena Lucassena.

Oprócz zagranicznych artystów na Czad Festiwalu nie zabraknie również muzyków z lokalnego podwórka. Na 5 scenach zobaczymy m.in. Huntera, Acid Drinkers, Nocnego Kochanka, Agnieszkę Chylińską oraz Comę. Wystąpią też Czesław Śpiewa, Big Cyc oraz Lady Pank akustycznie.

Ceny biletów:

  • 5-dniowy karnet: 269 złotych
  • 3-dniowy karnet: 219 złotych

Koszt pola namiotowego to 59 złotych. Wejściówki możecie nabyć na stronie imprezy.

Jesteście zainteresowani Czad Festiwalem 2017?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Blind Guardian