09.08.2019 14:34

Body Count ft. Ice-T zagrali na Wacken Open Air 2019

Trzydziesta edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air już za nami. Wśród gwiazd imprezy znaleźli się również Body Count ft. Ice-T. Zobacz zdjęcia z ich występu.

Body Count ft. Ice-T
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nie samym power czy heavy metalem człowiek żyje. Organizatorzy festiwalu Wacken Open Air 2019 zadbali, by każdy z fanów mocnych brzmień czuł się dopieszczony i mógł bawić się przy swoim ulubionym gatunku muzyki. Poza klasykami w postaci Saxon, Sabaton czy Demons & Wizards na imprezie pojawił się Body Count ft. Ice-T.

Podczas tegorocznego festiwalu zagrali również m.in.  Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, KvelertakWithin Temptation i Beyond The BlackThe Sisters of Mercy, Sabaton, Demons & Wizards oraz Slayer.

Wacken Open Air 2019: Body Count ft. Ice-T

Amerykańska grupa rapcore’owa, Body Count, powstała w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i Erniego C. Muzycy jako pierwsi połączyli w genialny sposób inspiracje hip-hopem, heavy metalem i hard rockiem, wyprzedzając tym samym Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy Linkin Park.

Body Count w coverze Slayera
Body Count w coverze Slayera
Przeczytaj także Body Count w coverze Slayera

Nikomu nie zamierzamy wypominać wieku, ale Ice-T: raper, muzyk, kompozytor, producent i aktor obchodził w ubiegłym roku swoje sześćdziesiąte urodziny. Jednak scenicznej energii i niesamowitej charyzmy mogą mu pozazdrościć niektórzy muzycy, którzy mogliby być jego wnukami. Podczas niesamowitego występu grupa rozgrzała do czerwoności wackeńską publiczność i udowodniła, że power czy heavy metal, niekoniecznie muszą rządzić na festiwalu.

Teksty Body Count ft. Ice-T oscylują wokół kwestii politycznych i wykorzystują gwałtowny język i slang, z częstymi aluzjami do życia w przestępczości, prostytucji i narkotyków.  Szybkie, ostre gitarowe riffy mieszały się z niepokojącym rapem Ice-T, który po raz kolejny poruszał tematy polityki, wojny, rasizmu i przemocy ze strony policji. Całość występu tłumaczona była na język migowy przez uroczą tłumaczkę.

Zobacz jak Body Count ft. Ice-T prezentowali się na Wacken Open Air 2019

Wacken Open Air Festival 2020: Judas Priest jedną z gwiazd festiwalu

 

Judas Priest będzie gwiazdą na przyszłorocznym Wacken Open Air Festival. Kapela ma zamiar wyruszyć w trasę z okazji 50-lecia zespołu. Ian Hill, w wywiadzie dla "Austin Chronicle" przyznał, że członkowie nie są jeszcze pewni, co zagrają, ale z pewnością będzie fajnie.

Na Wacken Open Air 2020 wystąpią również Amon Amarth, Sodom, Mercyful Fate, Hypocrisy, Death Angel, At The Gates, Venom, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa i Cemican.

Bilety na przyszłoroczne święto metalu wyprzedały się w zaledwie 21 godzin.

Zobacz również: Within Temptation i Beyond The Black zagrali na Wacken Open Air 2019

Tagi: Body Count