12.07.2020 12:16

Booze & Glory i przyjaciele na żywo w Krakowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Booze & Glory, Last Resort, Knuckledust, Komety, 1125, CF98 i Little Boy zapraszają na koncert do Krakowa. Sprawdź szczegóły!

Booze & Glory i przyjaciele w Krakowie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jedna z największych współczesnych gwiazd światowego street punka/oi!, zespół Booze & Glory zagra ponownie w Krakowie. Grupa pochodzi z Londynu, lecz cieszy się ogromną popularnością nie tylko na angielskiej scenie. Co ciekawe, na czele zespołu stoi pochodzący z Sosnowca gitarzysta i wokalista Marek, prywatnie oddany kibic drużyny West Ham United.   

Booze & Glory i przyjaciele w Krakowie: Kto zagra?

Założony w 2009 w Londynie Booze & Glory rozpoczął działalność jako hołd dla hałaśliwego brytyjskiego street punka z lat 70. i 80. Pierwszy skład tworzyło 3 Polaków i Irlandczyk, ale potem zaszło kilka roszad i w składzie przewinęli się muzycy z Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Grecji.

Punk Fest 2020
Punk Fest 2020
Przeczytaj także Punk Fest 2020 w Gdańsku. Gdzie i kiedy? [DATA, BILETY, LINE-UP]

Londyńczycy z Booze & Glory cieszą się ogromną popularność nie tylko na rodzimej scenie muzycznej. Ich utwór "London Skinhead Crew" stał się hitem pod wieloma szerokościami geograficznymi.

Koncerty w Krakowie
Koncerty w Krakowie
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2020 roku

18 października 2019 roku ukazała się długo oczekiwana piąta płyta "Hurricane" nagrana w Szwecji przy współpracy z producentem Mathiasem Farmem (Millencollin, No Fun At All) Album został wydany przez wytwórnię Scarlet Teddy Records - należącą do zespołu. Jest to największy, najodważniejszy i najbardziej wybuchowy album Booze & Glory. Zbiegło się to dziesiątymi urodzinami grupy, które odbyły się w Krakowie.

Brytyjska legenda The Last Resort została założona w Herne Bay w 1981. Na jego czele stoi charyzmatyczny wokalista Roy Pearc. Grupa przyjedzie do Polski na jedyny koncert promujący ich najnowsze wydawnictwo.

Knuckledust powstał w Londynie w 1996. Grają w niezmiennym składzie, który tworzą również muzycy z Argy Bargy, The Business, Bun Dem Out, Deadline i Ironed Out. Knuckledust grał koncerty z tuzami światowego HC/punk jak Madball, SOIA czy Misfits. Zespół ma na koncie 5 albumów. Koncert krakowski będzie jedynym w Polsce.

Letnie koncerty plenerowe w Krakowie
Letnie koncerty plenerowe w Krakowie
Przeczytaj także Letnie koncerty plenerowe w Krakowie: Organek, Karaś/Rogucki i inni [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Komety to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.

Hałsówka 2020
Hałsówka 2020
Przeczytaj także Trasa Hałsówka 2020. Zobacz, kto zagra specjalne koncerty na żywo [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Jedni z pionierów polskiego hard core, zespół 1125 wracają do Krakowa z najnowszą produkcją "Niepewności Czas". Skład koncertu zamyka krakowski CF98 i śląski Little Boy.

Booze & Glory i przyjaciele w Krakowie: Gdzie kupić bilety?

Koncert Booze & Glory, Last Resort, Knuckledust, Komety, 1125, CF98 i Little Boy odbędzie się 24 października 2020 w krakowskim klubie Kwadrat.
Bilety do 30 sierpnia 2020 będą kosztować 99zł, od 1 września 2020 120zł, w dniu koncertu 130zł. Można zakupić w Ticketmaster, eBilet, EMPIK, Going oraz sieci sklepów EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.  

Zobacz również: Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2020 [DATY, MIEJSCA, BILETY]  

Tagi: Koncerty