Bracia Cavalera i Beyond The Black zagrali podczas ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Sergiusz Kurczuk
14.08.2017 14:03
Bracia Cavalera i Beyond The Black zagrali podczas ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka

Max i Igor Cavalera zaprezentowali set złożony w całości z utworów pochodzących z kultowej płyty Sepultury „The Roots”, najważniejszego albumu w dorobku tego zespołu. „Roots” zostal uznany za jeden najoryginalniejszych albumów lat 90, który wywarł znaczący wpływ na ówczesną scenę metalową. 

Max i Igor Cavalera zaprezentowali set złożony w całości z utworów pochodzących z kultowej płyty Sepultury „The Roots”, najważniejszego albumu w dorobku tego zespołu. „Roots” zostal uznany za jeden najoryginalniejszych albumów lat 90, który wywarł znaczący wpływ na ówczesną scenę metalową. 

Jest szóstą płytą w dorobku Sepultury, ale ostatnim nagrywanym z udziałem wokalisty i gitarzysty Maxa Cavalera. Muzyk opuścił band kilka miesięcy po wydaniu płyty, aby powrócić na scenę z nowym projektem - formacją Soulfly.

Nietypowe brzmienie „Roots” jest wynikiem dalszego eksperymentowania braci z rdzenną, brazylijską muzyką. Max zainspirowany filmem „Zabawa w Boga”, wybrał się w podróż w głąb amazońskich lasów, żeby odwiedzić tubylcze ludy Xavante. Spotkanie zaowocowało powstaniem utworów „Itsari” i „Born Stubborn”, których gitarowe riffy zestawione są z szamańskimi śpiewami plemienia Xavante. Idea powrotu do korzeni spodobała się fanom, bo płyta sprzedała się w dwóch milionach egzemplarzy. Obecnie, po ponad 20 latach od powstania tego albumu, bracia postanowili odświeżyć pamięć o tej płycie, grając serię koncertów z utworami wyłącznie z tej płyty. Do braci Cavelera dołączyli muzycy znani z Cavalera Conspiracy: Marc Rizzo i Johny Chow.

Zobaczcie zdjęcia z tego niecodziennego koncertu, na którym Antyradio.pl, jako jedyna ekipa, miało możliwość podejrzeć zespół także ze sceny:
Beyond The Black to formacja, która powstała w Monachium w 2014. Wydawać by się mogło, że kolejny zespół wykonujący metal symfoniczny to kopia gigantów takich jak Within Temptation, Epica czy Nighwish. Jednak Beyond The Black to świeże i młodzieńcze spojrzenie na ten rodzaj muzyki. 

Zespół kilkakrotnie gościł w Polsce. Ostatnio w Krakowie wystąpił jako support Aerosmith i został bardzo ciepło przyjęty przez polską publiczność. Młodziutka wokalistka Jennifer Haben jest posiadaczką niezwykle mocnego i wszechstronnego wokalu a do tego jest niesamowicie urocza i obdarzona ogromną urodą. Występ Beyond The Black należał do jednych z przyjemniejszych momentów niemieckiego festiwalu. 

Zobaczcie jak ładnie wyglądała na scenie Jennifer.

Ostatniego dnia festiwalu wystąpili także Possessed i Rage oraz Alice Cooper i Powerwolf.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.