27.09.2016 12:07

Bracia Cavalera zagrają „Roots” w Polsce

Na tę informację czekali polscy fani twórczości Maxa Cavalery. Dawny muzyk Sepultury wystąpi z bratem na dwóch koncertach w naszym kraju.

Bracia Cavalera zagrają „Roots” w Polsce
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl + materiały prasowe

O trasie Max & Iggor Cavalera Return To Roots, na której bracia Cavalera wracają w całości do materiału z ostatniego krążka Sepultury nagranego z udziałem Maxa, mówiło się od dawna. Mieliśmy już nawet okazję przekonać się, jak wygląda w praktyce tego typu przedsięwzięcie, a Max Cavalera zadeklarował nawet chęć ruszenia w kolejne trasy poświęcone innym kultowym krążkom dawnego zespołu.

Tymczasem już w listopadzie Max i Igor przyjadą zaprezentować po 20 latach „Roots” na żywo przed polską publicznością. Koncerty odbędą się 23 listopada 2016 roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone i 24 listopada 2016 w poznańskiej Hali nr 2 MTP. Sprzedaż biletów ruszy 28 września 2016 - ich ceny poznamy wkrótce.

Szósty krążek Sepultury początkowo podzielił fanów grupy, ostatecznie jednak zapisał się na stałe w historii cięższych brzmień jako jeden z najbardziej kultowych albumów brazylijskiego zespołu. Płyta osiągnęła nakład ponad 2 milionów egzemplarzy. Po odejściu Maxa Cavalery formacja nigdy już nie powtórzyła jego sukcesu.

O wyjątkowym charakterze „Roots” zaważyły eksperymenty z rdzenną, brazylijską muzyką, w tym udział członków plemienia Xavante, których szamańskie śpiewy zostały wykorzystane w materiale. Na żywo utwory będą wykonywane z udziałem znanych z Cavalera Conspiracy muzyków: Marca Rizzo i Johny'ego Chowa.

Oprócz jubileuszowej trasy, w ramach obchodów urodzin „Roots” ukaże się również wznowienie krążka na płycie winylowej.

Wybieracie się na koncerty braci Cavalera?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Max Cavalera Sepultura