24.03.2016 10:47

Bring Me the Horizon ogłosił 2. koncert w Polsce w 2016

Grupa z Sheffield wystąpi nie tylko na Przystanku Woodstock 2016 - w czerwcu przyjedzie również na samodzielny koncert w Warszawie!

Bring Me the Horizon ogłosił 2. koncert w Polsce w 2016
foto: S. Bollmann, CC BY-SA 3.0

Bring Me the Horizon wystąpi na drugim - obok Przystanku Woodstock 2016 - koncercie w Polsce. 14 czerwca 2016 Oliver Sykes pojawi się z kolegami na deskach warszawskiego klubu Stodoła. Będzie to ich piąta wizyta w naszym kraju, a już czwarta w Warszawie.

Bilety w cenach 99 zł i 129 zł trafiły już do sprzedaży.

Bring Me the Horizon w trakcie 13-letniej kariery zdołał przebyć drogę z deathcore'owego podziemia na szczyty mainstreamowych list przebojów. W tym ostatnim pomogła mu płyta „That's The Spirit” z września 2015 roku, którą zespół będzie promował w naszym kraju. Na jego jedynym klubowym koncercie w Polsce z pewnością nie zabraknie takich hitów jak „Throne” czy też „True Friends” i „Follow You”, do którego zespół udostępnił ostatnio teledysk.

Grupa rozpoczynała od potężnego, metalcore'owego brzmienia, które prezentowała m.in. w utworze „Chelsea Smile”. W kolejnych latach stopniowo je łagodziła, urozmaicając przy okazji elektronicznymi dodatkami. Efektem był krążek „Sempiternal”, który przykuwał uwagę utworami „Can You Feel My Heart” czy „Sleepwalking” i zapewnił sobie status złotej płyty w Wielkiej Brytanii.

Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album, „That's The Spirit”, który przyniósł Bring Me the Horizon drugie miejsce na amerykańskiej liście Billboardu oraz wysokie pozycje na europejskich listach przebojów. Płyta została też uwzględniona w wielu podsumowaniach 2015 roku - zajęła 2. miejsce w zestawieniu „Alternative Press” i 1. na łamach „Rock Sound”.

Wybieracie się do Stodoły na Bring Me the Horizon?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Bring Me The Horizon