24.08.2016 17:30

Bullet For My Valentine odwołał koncert na Capital of Rock

Niestety zespół nie zaprezentuje się przed wrocławską publicznością. Dlaczego doszło do takiej sytuacji?

Bullet For My Valentine odwołał koncert na Capital of Rock
foto: materiały prasowe

27 sierpnia 2016 roku w ramach imprezy Capital Of Rock, która została zorganizowana w związku z programem Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, na jednej scenie zaprezentuje się kilka zespołów. Mowa tutaj o Rammsteinie, Limp Bizkit, Bullet For My Valentine, jak również OCN czy Red, którzy zagrają na Stadionie Wrocław.

Niestety na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia organizatorzy imprezy poinformowali, że Bullet For My Valentine nie zdoła pojawić się we Wrocławiu.

Zespół opublikował również oświadczenie w tej sprawie tłumacząc się z zaistniałej sytuacji:

"

Do naszych fanów w Polsce,

w ten weekend występowaliśmy w Japonii podczas dorocznego festivalu Summer Sonic. Nasz lot powrotny zaplanowany był na poranek 22 sierpnia 2016, jednak pozostaliśmy w Japonii z powodu zniszczeń spowodowanych przez tajfun Mindulle. W tej chwili nie wiemy, kiedy będziemy w stanie wrócić do domu, poinformowano nas, że najwcześniej będzie to możliwe we czwartek, 25 sierpnia 2016. Z powodu, iż podany termin jest niepewny, jesteśmy zmuszeni do podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu naszego występu na festiwalu Capital of Rock, odbywającego się w ten weekend w Polsce.

Przyjmijcie nasze przeprosiny i zrozumcie, że nie mamy wpływu na zaistniałą sytuację. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wynagrodzić to naszym polskim fanom w najbliższej przyszłości. "

Jak na razie nie wiadomo, kto zastąpi Bullet For My Valentine podczas festiwalu we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają, że już wkrótce pojawią się na ten temat odpowiednie informacje.

Energetyczny występ walijskiej formacji podczas Wacken Open Air 2016 udowodnił, że kapela jest dobrym koncertowym zespołem, zatem szkoda, że grupa nie zawita w Polsce w najbliższym czasie.

Dyskografię zespołu zamyka „Venom” 14 sierpnia 2015 roku. Z tej właśnie płyty pochodzą takie numery, jak „No Way Out”, „You Want A Battle? (Here’s A War)” czy „Army of Noise”, które formacja chętnie uwzględniła w swojej setliście na ostatnich koncertach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Bullet for My Valentine