Bullet For My Valentine wystąpił w Krakowie [ZDJĘCIA]

07.08.2019 21:22
Bullet For My Valentine wystąpił w Krakowie [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Bullet For My Valentine odwiedzili nasz kraj w ramach promocji albumu "Gravity", który ukazał się na rynku w 2018 roku. Walijscy metalowi giganci zagrali 5 sierpnia 2019 we Wrocławiu a dzień później w Krakowie.

Bullet For My Valentine przyjechał do Polski prosto z Wacken Open Air 2019, na którym wystąpił w roli jednej z gwiazd tegorocznej, jubileuszowej edycji.

Największe metalowe święto odbyło się w tym roku w dniach 1-3 lipca. Na imprezie zagrali m.in. Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, SaxonDemons & WizardsThe Sisters of Mercy, Sabaton oraz Slayer.

Bullet For My Valentine zagrali koncert w Krakowie

Bullet For My Valentine jest uznawany za jeden z największych brytyjskich zespołów metalowych w historii. Grupa ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany "Gravity", trafił do sprzedaży w czerwcu 2018 roku. Grupa sprzedała miliony egzemplarzy płyt na całym świecie, a magazyn Kerrang! mianował ich najlepszym brytyjskim zespołem trzy lata z rzędu.

 

Przeczytaj także

Bullet For My Valentine mają na koncie również nagrodę za najlepszy singiel, najlepszy zespół na żywo czy najlepszy debiut. Swoją wysoką pozycję na rynku zawdzięczają nie tylko mediom i rzeszy wiernych fanów.

Muzycy niejednokrotnie zostali osobiście zapraszani do dzielenia sceny z takimi ikonami jak Iron Maiden czy Metallica

Jak można było się tego domyślić, zespół wykonał zarówno numery z ostatniej płyty, jak i starsze hity, które chętnie wyśpiewywały zgromadzone w klubie tłumy fanów.

 
Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Don't Need You
 2. Over It
 3. 4 Words (To Choke Upon)
 4. Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do)
 5. The Last Fight
 6. Venom
 7. Worthless
 8. Piece of Me
 9. Alone
 10. Scream Aim Fire
 11. You Want a Battle? (Here's a War)
 12. No Way Out
 13. Your Betrayal
 14. Tears Don't Fall
 15. Waking the Demon
 16. Radioactive

Zobacz również: Wacken Open Air 2019: Anthrax zagrał koncert w Niemczech [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.