26.07.2017 14:54

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą wydał decyzję w sprawie 23. Przystanku Woodstock

Impreza zbliża się wielkimi krokami i ważnym etapem organizacji festiwalu jest zgoda od władz Kostrzyna.

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą wydał decyzję w sprawie 23. Przystanku Woodstock
foto: Reporter / East News

Przystanek Woodstock został zaplanowany na 3-5 sierpnia 2017 roku. Jeszcze w 2016 Wojewoda Lubuski postanowił nadać wydarzeniu status imprezy o podwyższonym ryzyku. Po tym, jak Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, w jednym z wywiadów, że policja negatywnie oceni 23. edycję imprezy, fani zaczęli zastanawiać się co dalej z Przystankiem Woodstock.

Organizatorzy festiwalu oświadczyli jednak, że opinia Komendanta Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim jest taka sama jak w 2016 - nie jest negatywna, mówi ona o zagrożeniach. Co więcej Przystanek Woodstock musiał otrzymać zgodę na organizację imprezy od Burmistrza Kostrzyna. 21 lipca 2017 roku doszło do spotkania Jurka Owsiaka oraz burmistrza Andrzeja Kunta. Jak podaje telewizja TVN24 została wydana zgoda na organizację festiwalu.

Burmistrz podkreślił, że organizator złożył wszystkie potrzebne dokumenty w odpowiednim terminie, zatem nie było podstaw do tego, by wydać negatywną opinię. Decyzja jest taka sama, jak w zeszłym roku, czyli Przystanek Woodstock jest imprezą o podwyższonym ryzyku. Jurek Owsiak w specjalnym oświadczeniu podkreślił, że w 2016 roku organizatorzy spełnili wszystkie kryteria związane z tym statusem imprezy - m.in. postawiono plot o długości kilkunastu kilometrów.

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive,  Counterfeit, jak również New Model Army.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skickfoi-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. Na scenie będzie można także zobaczyć spektakl w wykonaniu Teatr im. Juliusza Osterwy oraz posłuchać rozmów z ojcem Pawłem Gużyńskim. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival