19.02.2019 12:01

Burmistrz wydał oświadczenie w sprawie festiwalu w Jarocinie: Podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły imprezy

Burmistrz Jarocina postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i zdradzić parę szczegółów na temat nadchodzącej imprezy. Jaki będzie Jarocin Festiwal 2019?

Burmistrz wydał oświadczenie w sprawie festiwalu w Jarocinie: Podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły imprezy
foto: shutterstock.com

Disco polo zamiast muzyki rockowej? Jarocin Festiwal kojarzy się z rockowymi koncertami, które ściągały na imprezę fanów mocnych brzmieniach z całego kraju. Nagle jednak pojawiły się plotki jakoby na wydarzeniu mielibyśmy usłyszeć muzykę bardziej rozrywkową. Portal wlkp24.info nieoficjalnie dowiedział się, że na festiwalu w Jarocinie pojawi się disco polo.

Oświadczenie burmistrza w sprawie festiwalu w Jarocinie

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2019. Tegoroczna edycja imprezy będzie skupiać się na twórczości Ryszarda Riedla - w lipcu 2019 minie 25 lat od jego śmierci. Czy zatem disco polo pasuje do twórczości Dżemu? Burmistrz Adam Pawlicki wszystkiemu zaprzeczył w rozmowie z Gazeta.pl.

Zenek Martyniuk został porównany do Ryśka Riedla przez Telewizję Polską
Zenek Martyniuk został porównany do Ryśka Riedla przez Telewizję Polską
Przeczytaj także Zenek Martyniuk został porównany do Ryśka Riedla przez Telewizję Polską

18 lutego 2019 odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta i Gminy Jarocin, podczas której rozmawiano na temat imprezy. Burmistrz postanowił opublikować oficjalne oświadczenie na jarocin.pl, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić, z jakimi zmianami będziemy mieć do czynienia:

"

Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop. "

Adam Pawlicki poinformował również, że trwają właśnie przygotowania do kolejnej edycji festiwalu w Jarocinie:

"

Trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który wkrótce przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule. Równolegle prowadzimy rozmowy, dotyczące rozwiązań organizacyjnych, jak i finansowania festiwalu, z kilkoma podmiotami. Planowana jest m. in. współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Tak szeroka promocja Jarocin Festiwal byłaby znacząca nie tylko dla samego wydarzenia, ale i dla Gminy Jarocin. "

Ze względu na tajemnicę handlową burmistrz nie może poinformować o szczegółach negocjacji. Jednocześnie burmistrz wyjaśnił, co zmieni się na imprezie:

"

Dziś mogę Państwu podać dwie pewne i jawne informacje, dotyczące organizacji Jarocin Festiwal w tym roku. Pierwsza z nich, zgodna z oczekiwaniami zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i festiwalowiczów, to zmiana miejsca, w którym będzie odbywało się to wydarzenie. Jarocin Festiwal w 2019 roku powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Drugą, potwierdzoną już informacją, jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Nie oznacza to jednak, że Fundacja będzie samodzielnym organizatorem festiwalu. "

Gmina zamierza przeznaczyć na imprezę 500 000 złotych. Co więcej przesłuchania do Jarocińskich Rytmów Młodych powrócą do Jarocina i będą koordynowane przez Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. 

Zobacz także: >> Gwiazdy dawnych koncertów w Jarocinie zagrały we Wrocławiu [GALERIA] <<

Burmistrz przyznał, że zainteresowanie ostatnimi edycjami imprezy było dosyć niskie, dlatego postanawia znowu zaryzykować i zmienić formułę festiwalu:

"

Mimo, iż wszystkie elementy zostały dobrze przemyślane i doskonale wykonane pod względem organizacyjnym, stosunek wydanych pieniędzy do liczby uczestników wydarzenia pozostawiał wiele do życzenia. Biorąc to pod uwagę oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców Gminy Jarocin oraz festiwalowiczów, podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły festiwalu.  "

W 2017 roku festiwal był poświęcony Niemenowi, zaś w 2018 w centrum była twórczość Johnny'ego Rottena z Sex Pistols. Co nas czeka w 2019? Tego dowiemy się już niebawem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty